Słowa Marka Twaina, który stwierdził, że Bóg najpierw stworzył Mauritius, a potem dopiero na jego podobieństwo Raj to bardzo celny opis tej wyjątkowej, egzotycznej wyspy na Oceanie Indyjskim, położonej ok. 900 km na wschód od Madagaskaru.

Co wyróżnia Mauritius?

Mauritius to wyspa niewielka. Na obszarze o długości 60 km i szerokości 40 km zlokalizowanych jest jednak tyle zachwycających miejsc, że trudno w trakcie jednej podróży zobaczyć je wszystkie. Tym, co przyciąga tu turystów najbardziej są piaszczyste plaże, o łącznej długości około 300 km. Zaliczane są one do najpiękniejszych na świecie i rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić. Dodatkowo stworzono tu naprawdę doskonałe warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Tropikalny klimat zapewnia aż 250 słonecznych dni w ciągu roku. Żeby trafić na brzydką pogodę trzeba mieć zatem wyjątkowego pecha.

Wszyscy, którzy choć trochę interesują się geografią wiedzą, że symbolem Mauritiusu jest ptak dodo, należący do gatunków endemicznych. Występował on wyłącznie na Mauritiusie, a w chwili obecnej na jego wizerunek można się natknąć wszędzie. Spotkamy, więc dodo na pocztówkach, t-shirtach oraz różnego typu pamiątkach, a nawet na pieczątce wizowej czy znaczkach pocztowych.

Znaczki pocztowe pochodzące z Mauritiusu również należą do najsłynniejszych na świecie. Jeden maleńki znaczek pochodzący z tej wyspy może kosztować fortunę. Dlatego odwiedzając Mauritius trzeba koniecznie udać się do Muzeum Blue Penny w Port Louis, czyli stolicy wyspy. To tutaj zgromadzone zostały najcenniejsze egzemplarze znaczków pocztowych.

Grand Baie i Le Morne Brabant. Obowiązkowe punkty wycieczki na Mauritius.

Najsłynniejszym regionem Mauritiusu jest położona na północy wyspy miejscowość Grand Baie. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na tropikalne wakacje. Grand Baie zapewnia doskonałą infrastrukturę turystyczną. Jest tu pełno znakomitych restauracji, hoteli o wysokim standardzie oraz ekskluzywnych sklepów. Nocą miejscowość ta tętni życiem. Wszystko to idealnie wkomponowało się w cudowny, rajski krajobraz. Turyści mogą tu odwiedzać liczne knajpki z pysznymi owocami morza, wsłuchiwać się w pobudzającą krew w żyłach zmysłową, kreolską muzykę oraz imprezować do białego rana w jednej z tutejszych dyskotek. Wielbiciele nurkowania będą z pewnością zachwyceni znakomitymi warunkami do uprawiania tego sportu. Fantastyczna infrastruktura, niezwykłej urody koralowce oraz tajemnicze, zatopione wraki statków. Czegóż można chcieć więcej?

Kolejne wyjątkowe miejsce na Mauritiusie to wpisany na listę UNESCO półwysep Le Morne Brabant. Wznosi się tu majestatyczna góra Le Morne Brabant o wys. 556 m n.p.m. Wybrzeże doskonale wpisuje się w nasze wyobrażenia o rajskich wyspach. Cudowne, białe, piaszczyste plaże w obramowaniu soczysto zielonych palm, a do tego turkusowy, krystalicznie czysty ocean. Widok jak z pocztówki albo folderu reklamującego tropikalną wycieczkę.

 

 

Warto przeczytać