Wycieczka do Tajlandii może stać się źródłem fantastycznych wspomnień i wyjątkowych doświadczeń. Zetkniemy się tutaj z zupełnie egzotyczną kulturą, fantastycznymi plażami, ciepłym klimatem oraz tropikalną przyrodą. Wystarczy odpowiednio ułożyć plan podróży, aby kilka dni spędzonych w Tajlandii stało się cudowną przygodą i niesamowitym relaksem. Poznawanie Tajlandii rozpocznijmy od najważniejszego miasta tego kraju, Bangkoku. Następnie dla uspokojenia ducha przenieśmy się do Kambodży, aby zachwycać się niezwykłymi świątyniami Angkoru. Na koniec zostawmy sobie odpoczynek na rajskich plażach wybrzeża andamańskiego.

Bankok – miasto kontrastów

Bankok bez wahania można nazwać miastem legendą. To jedne z tych miejsc na świecie, które trudno porównać z innymi. Najbardziej zachwyca w nim fakt, że łączy w sobie wiele kontrastów. Historia spotyka się tu na każdym kroku z nowoczesnością. Modernistyczne centra handlowe funkcjonują obok pełnych mistycyzmu świątyni. Egzotykę ulicy  uzupełnia szalone nocne życie, co oczywiście zachwyca turystów. Natomiast pełne lokalnych smaków i aromatów rynki otwierają się na nich w takim samym stopniu, jak luksusowe hotele. Turyści mogą zobaczyć tutaj królewski pałac i Wiecznego Buddę, skosztować niezwykłej tajskiej kuchni, a żądni wrażeń spróbować thai boxingu.

Świątynie Angkoru

Kompleks Świątyń Angkor Wat to jedno z najbardziej znanych i popularnych miejsc na turystycznej mapie Kambodży. Wrażenie, które robi na turystach jest ogromne. Dziesiątki wyjątkowych, zachwycających misternymi zdobieniami świątyń, które ni stąd, ni zowąd wyrastają w samym sercu dżungli to widok, który pozostaje w pamięci na długo. Wcale nie musimy być pasjonatami historii, aby to miejsce zawładnęło nami bez reszty. Na zwiedzanie tych niezwykłych zabytków warto udać się z przewodnikiem, który odkryje przed nami ich największe tajemnice.

Odpoczynek na rajskich plażach

Wybrzeże andamańskie obfituje w wiele wspaniałych plaż. Jedną z najpiękniejszych jest plaża rajskiej wyspy Koh Yao Yai. Okoliczności przyrody wręcz zachęcają do relaksu. Piasek jest tu delikatny, miękki niczym mąka. Natomiast woda ma kolor turkusu. Kąpiel w niej to czysta przyjemność. Można tu wypocząć leniwie sącząc drinki na plaży albo korzystając z jednej z form aktywnego wypoczynku. Najbardziej popularny jest tutaj snorkeling, pozwalający poznać bogactwo podwodnego świata. 

 

Warto przeczytać