Zanim wyruszymy w podróż na Zanzibar, warto byłoby dowiedzieć się, czym on jest i gdzie jest położony. Otóż Zanzibar to nie tylko obszar autonomiczny, ale również wyspa, położona na Oceanie Indyjskim – stanowi jednocześnie największą wyspę Archipelagu Zanzibar. Co więcej, w całości należy do Tanzanii (wybrzeże Afryki Wschodniej). Wyspa ta nie bez powodu nazywana jest małym rajem na Ziemi. Obszar ten skrywa w sobie nie tylko bajeczne turkusowe morze oraz niezwykle białe piaszczyste plaże, czy rafę koralową. Miejsce to uważa się za magiczne ze względu na zapach, który unosi się na wyspie, gdyż na Zanzibarze uprawia się plantację goździków i wielu innych przypraw. Kiedy, jednak, jest najlepszy czas, aby wybrać się do tego niezwykłego raju?

Dogodna pora roku

Na Zanzibarze nie istnieją normalne pory roku. Na tym obszarze występuje pora sucha i deszczowa, która występuje od marca do czerwca. Kiedy panuje największy ruch turystyczny? Szczyt sezonu przypada na okres od czerwca do września, jednakże na Zanzibarze jest ciepło przez cały rok. Najlepiej jest jednak udać się kiedy jest równie ciepło, a nie tak tłoczno jak w sezonie, czyli między grudniem, a marcem. Nie ma co ukrywać, że najbardziej bujny czas na Zanzibarze przypada jednak na porę suchą. Wówczas wszystko tętni życiem, wszystko rozkwita – nawet parki narodowe apelują to zwiedzania właśnie podczas tej pory, mimo, iż otwarte są cały okrągły rok. Jeżeli nie lubimy tłoku warto wybrać się na Zanzibar zimą. W okresie między grudniem, a marcem również jest niezwykle ciepło, a turystów jest naprawdę mało.

Odpowiednie przygotowanie

Jest kilka spraw, które musimy odfajkować przed wyjazdem na Zanzibar. Jakie to sprawy? Przede wszystkim musimy się zaszczepić i zaopatrzyć w odpowiednie lekarstwa, które przygotują nasz organizm przed zetknięciem się z tamtejszymi bakteriami i wirusami – szczególnie niebezpieczna jest żółta febra, czy malaria. Kiedy wykonać szczepienia? Należy je zrobić na około 4-6 tygodni przed planowana podróżą, tak aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek, czy leków w celu uzyskania efektu ochronnego. Warto również zapatrzyć się z leki na ewentualne sensacje żołądkowe, czyli np. stary, dobry i sprawdzony węgiel lekarski. Co jeszcze spakować do swojej apteczki? Najlepiej skonsultować się w tym celu z lekarzem medycyny podróży.

 

Warto przeczytać