Wakacje to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na dalsze podróże i zwiedzić egzotyczne kraje. Żyjemy w czasach, kiedy wielu z nas cierpi na pracoholizm – ponieważ praca to miejsce, gdzie spędzamy większość naszego czasu, dlatego też jeśli tylko mamy trochę więcej wolnego czasu dla siebie to tak bardzo go szanujemy. Tylko od nas samych zależy jak wykorzystamy swój czas i jak zorganizujemy swoje wakacje. Jeśli zdecydujesz się spędzić swój urlop właśnie w Ekwadorze to gwarantuje Ci, że będzie to podróż, której nie zapomnisz przez długi czas! To właśnie w tym bajecznym miejscu będziesz miał możliwość spędzić swoje wczasy na długich, rajskich plażach, w kolonialnych miasteczkach oraz spacerując po amazońskich lasach deszczowych. W Ekwadorze będziesz miał może jedyną okazję w Twoim życiu, aby zobaczyć jak pingwiny wygrzewają się na słońcu lub jak wyglądają ptaki głuptaki, żółwie słoniowe oraz legwany morskie. Ponadto zwiedzisz tam wyspy wulkaniczne, które zaskoczą Cię swoimi kolorami oraz swoim pięknem, a także poznasz mnóstwo przesympatycznych ludzi, jakimi są mieszkańcy tego miejsca. Chcesz się dowiedzieć, kiedy jest najlepsza pora na to, aby wyruszyć w podróż do Ekwadoru? A może zastanawiasz się co warto zobaczyć w tym kraju? Jeśli tak to zapraszam Cię do lektury tego artykułu, w którym znajdziesz odpowiedź na powyższe pytania!

Planetescape.pl

Dowiedz się, kiedy jest najlepsza pora na podróż do Ekwadoru!

Zdecydowanie najbardziej korzystnym okresem, kiedy rzeczywiście warto odwiedzić Ekwador jest czas pomiędzy grudniem, a styczniem oraz okres w terminie od czerwca do sierpnia. Pora sucha w tym kraju zaczyna się w maju i trwa aż do września. Natomiast najmniejsze opady na wybrzeżu Ekwadoru notuje się od października do grudnia, jednak w tym czasie bywa tutaj trochę zimniej niż w innych miesiącach. Poza tymi okresami to na wybrzeżu cały czas jest bardzo gorąco, ale również deszczowo. Jeżeli chodzi o temperaturę w tym kraju to waha się ona pomiędzy 12, a 28 stopniami Celsjusza.

Co trzeba zobaczyć będąc w Ekwadorze?
Jeśli planujesz swój wyjazd do Ekwadoru to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty biura podróży Planet Escape, które przygotowało bardzo atrakcyjną wycieczkę w to miejsce. W planie jest wyprawa przez amazońskie lasy deszczowe, wysokie szczyty Andów, egzotyczne plaże oraz piękne, kolonialne miasteczka. Poza tym czeka Cię wyprawa do Galapagos – są to bajeczne wyspy wulkaniczne na którym będziesz mógł podziwiać bujną roślinność oraz obserwować z bliska dzikie zwierzęta. To tutaj będziesz mógł całymi dniami spacerować po romantycznych uliczkach ekwadorskich miasteczek oraz wziąć udział w spływie kajakowym rwącymi rzekami w amazońskiej dżungli. Mało tego! Tylko tutaj będziesz miał szansę stanąć jednocześnie na południowej oraz północnej półkul Ziemi, a także będziesz mógł zażyć kąpieli w gorących źródłach w Banos – na stromych stokach wulkany Tungurahua.

Wizyta w Quito oraz Mita Del Mundo
Quito, które jest stolicą Ekwadoru jest miejscem, gdzie koniecznie trzeba wybrać się do centrum miasta, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wybrać się tam do Kościoła i na Plac San Francisco, do Głównej Katedry, zobaczyć Pałac Prezydencki i Kościół La Compania, przejść się Aleją Siedmiu Krzyży oraz Parkiem Alameda. Kiedy skończysz zwiedzanie stolicy Ekwadoru pora na podróż do pomnika środka świata, czyli do Mita Del Mundo. Skąd nazwa pomnik środka świata? Otóż stąd, że to miejsce wskazuje, gdzie biegnie linia równika – znajdują się tam także dwa muzea: Inti Nan (nazywane drogą słońca) oraz etnograficzne. To właśnie w tych muzeach będziesz mógł dokonać kilku ciekawych eksperymentów oraz stanąć na najprawdziwszym równiku.

 

Warto przeczytać