Lista atrakcji turystycznych Tajlandii jest bardzo długa. Podzieliliśmy ją na dwie części. W pierwszej przedstawimy charakterystyczne dla Tajlandii miejsca. Wyjechać do Tajlandii i ich nie zwiedzić to, co najmniej duże przeoczenie, jeżeli nie grzech.

Bogactwo świątyni buddyjskich

Dla miłośników historii, kultury i architektury Tajlandia jest źródłem nieustannych zachwytów. Znajdują się tu liczne pagody, stupy i całe kompleksy świątynne. Do najpiękniejszych świątyń należą te, zlokalizowane w mieście Ayutthaya. Wycieczka łodzią po tych okolicach to jeden z obowiązkowych punktów zwiedzania Tajlandii. Warto obejrzeć również Historyczny Park Sukhotai z ogromnym kompleksem świątynnym. Najlepszym i najwygodniejszym sposobem przemieszczania się po terenie parku jest rower.

Bankok, stolica, która zachwyca

Zapewne znajdą się tacy, których klimat Bankoku wcale nie zachwyci. Jednak trudno dyskutować z tym, że miasto jest przepiękne, po brzegi wypełnione rozmaitymi kontrastami. Sąsiadują tutaj ze sobą tak odmienne miejsca, jak bogate dzielnice w centrum, jedna z najważniejszych ulic Bankoku Khao San Rd, niezwykła Chinatown oraz „czerwona” dzielnica Patpong.

Wśród miejsc, które należy zobaczyć znajduje się niesamowity Grand Palace, świątynia Wat Po z ogromnym posągiem leżącego Buddy, równie imponujący lśniący Budda w Wat Traimit, świątynia Wat Arun, cała chińska dzielnica Chinatown, klasztor Benjamabophit oraz kipiący życiem plac Chatuchak Market.

Pływające markety w Damnoen Saduak i most na rzece Kwai

Kolejne miejsca są bardzo charakterystyczne dla Krainy Uśmiechów. Damnoen Saduak to jedyny w swoim rodzaju pływający targ. Miejsce niezwykle barwne i zachwycające. Tradycyjne stoiska zostały tu zastąpione wrzecionowatymi łodziami, które kołyszą się na wodach kanału. Sprzedawcy w słomianych kapeluszach mają wiele do zaoferowania. Przede wszystkim świeże egzotyczne owoce, cudowne tajskie rękodzieło oraz przepyszne tradycyjne dania kuchni tajskiej, co ważne, przygotowywane tu na świeżo.

Kto z nas nie kojarzy legendarnego filmu z 1957 roku „Most na rzece Kwai”? Miejsce to jest bardzo ważne pod względem historycznym. W Kanchanaburi, bo tu znajduje się słynny most, można poza tym zwiedzić lokalne muzeum oraz odbyć podróż koleją śmierci. Mocne wrażenie gwarantowane, a wokół interesujące wodospady Erewan.

 

Warto przeczytać