Wyjazd na wakacje wiąże się z wysokimi kosztami. Przejazd lub przelot, wyżywienie i zakwaterowanie na wakacjach kosztują z roku na rok coraz więcej. Dla urlopowiczów, których nie stać na te wydatki, stworzono pożyczki na wakacje.

Pożyczki na wakacje biją rekordy popularności

W naszym społeczeństwie coraz bardziej widać nierówności. Każdy z nas chciałby wieść wygodne życie, ale nie każdego na to stać. Wyznacznikiem dobrego życia jest między innymi możliwość korzystania z wakacyjnego wypoczynku. Niestety wyjazdy, nawet te najbliższe i najkrótsze, wiążą się z dużymi wydatkami. Takie wydatki często pokrywane są z pożyczki na wakacje. Tego typu pożyczki biją ostatnio rekordy popularności. Wyjazd na wakacje postrzegamy, jaką sprawę honoru. Nie chcemy odstawać od innych. Mamy nadzieję pochwalić się na portalach społecznościowych pięknymi zdjęciami z naszych wakacyjnych wojaży. Chcemy, by inni zazdrościli nam udanego życia, ale w wielu przypadkach zwyczajnie nas na to nie stać. Wakacje to właściwie jedyny czas w roku, kiedy możemy sobie pozwolić na dłuższy wypoczynek, również z dziećmi, które w tym czasie mają wolne od szkoły. Jeśli brak funduszów uniemożliwia organizację wyjazdu, można skorzystać z pożyczki na wakacje. Propozycje znajdziesz na 7pozyczki.pl/pozyczki-na-wakacje.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na wakacje?

Powodów, dla których pożyczka na wakacje może być dobrym rozwiązaniem, jest wiele. Przede wszystkim życie jest zbyt krótkie, by odmawiać sobie wszystkich przyjemności. Jeśli przez cały rok ciężko pracujesz, by utrzymać dom i rodzinę, a mimo to nie potrafisz odłożyć sumy potrzebnej na zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku, to pożyczka na wakacje może być właściwie jedynym sposobem na to, by wyjechać i odpocząć. W czasie takiego odpoczynku ładujemy wewnętrzne akumulatory, nabywamy nowych doświadczeń i nowego spojrzenia na życie oraz na pracę. Wakacyjny wyjazd może nam pozwolić się zresetować, odetchnąć i zmotywować do działania. Być może po solidnym odpoczynku przyjdzie Ci do głowy pomysł na własny biznes, zechcesz zmienić pracę lub po prostu bardziej zaangażujesz się w to, co robisz i otrzymasz awans z lepszym wynagrodzeniem. Jeśli już na starcie obiecasz sobie, że Twoje działania będą zaplanowane w taki sposób, by zgromadzić jak najszybciej pieniądze na spłatę pożyczki, to nie będzie ona wcale złym rozwiązaniem. Dodatkowo możesz spędzić trochę czasu ze swoimi dziećmi, pozwolić im zregenerować się po ciężkich miesiącach nauki, nauczyć ich samodzielności i zwyczajnie spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody.

Dlaczego nie warto brać pożyczki na wakacje? 

Mimo wielu zalet, jakie mają pożyczka na wakacje, trzeba zdawać sobie sprawę również ze słabych stron takiego rozwiązania. Przede wszystkim nie każda pożyczka będzie równie korzystna. Najlepszym rozwiązaniem są darmowe pożyczki udzielane nowym klientom firm pożyczkowych, ale w tym przypadku kwoty są ograniczone na tyle, że mogą nie wystarczyć na organizację wakacji, szczególnie dla większej rodziny. Co z tego, że firma pożyczkowa oferuje za darmo pożyczkę w kwocie 1500 zł, jeśli na swoje wakacje potrzebujesz 2000 zł. W takim przypadku trzeba będzie wziąć pożyczkę płatną lub po prostu zrezygnować z pewnego zakresu atrakcji, na jakie się przygotowujesz. Być może konieczne będzie też skrócenie czasu urlopu lub rezygnacja z wymarzonego miejsca noclegu.

Trzeba mieć świadomość, że pożyczka na wakacje musi być spłacona w dosyć krótkim terminie. Niektóre firmy oferują tzw. wakacje od spłaty, czyli pozwalają spłacić pożyczkę dopiero po wakacjach, na przykład z końcem września. Niestety na początku września czekają Cię duże wydatki związane z wyprawianiem dzieci do szkoły i to może być problemem.

Jaką podjąć decyzję? Wziąć pożyczkę na wakacje, czy nie?

Pożyczka na wakacje kusi. Każdego kusi świadomości przyjemnie spędzonego czasu, beztroskiego opalania się na gorącym piasku, szalonych pościgów motorówką lub wspinania się na górskie szczyty w otoczeniu bajecznych widoków. Każdy chciałby mieć możliwość spróbowania pysznego jedzenia, wybrania najlepszego hotelu, wygodnej podróży doskonale przystosowanym autokarem lub szybkim samolotem. Wizja idealnych wakacji musi być jednak skonfrontowana z naszymi możliwościami finansowymi. Jeśli wiesz, że za miesiąc lub dwa będziesz mieć wystarczająco dużo pieniędzy, by bezproblemowo spłacić pożyczkę na wakacje, to weź ją. Jeśli jednak ewentualna spłata będzie się wiązała z ogromnymi wyrzeczeniami lub być może z opóźnieniami, to lepiej nie ryzykować. Zawsze możesz przecież skrócić wakacje lub wybrać inne miejsce i zacząć oszczędzać jeszcze w połowie roku, a może nawet tuż po nowym roku i wyjechać na urlop za własne pieniądze.

Jeśli wiesz, że stać Cię na pożyczkę na wakacje, to sprawdź oferty takich pożyczek na portalu 7POŻYCZKI i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Warto przeczytać