Azja, dla nas Polaków, pozostaje wciąż kontynentem nieodkrytym. Zachwyca mieszanką kultur, religii, tradycji oraz smaków. Coraz więcej z nas wybiera jednak właśnie ten kierunek na cel wakacyjnych wyjazdów. Przedstawiamy absolutny top miast azjatyckich, które warto wpisać do planu swoich egzotycznych podróży. Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Pekin

Stolica Chin odkrywa przed nami wiele turystycznych atrakcji. Do najważniejszych należą Plac Tiananmen oraz niezwykłe Zakazane Miasto. Znaczenie historyczne tych miejsc jest ogromne. Ich obejrzenie może stać się źródłem wielu niezapomnianych wrażeń. Jednak Pekin to nie tylko zabytki. To przede wszystkim cudowna chińska kuchnia. Nie taka, jaką znamy z europejskich barów. Przesolone, smażone dania serwowane w tekturowych pudełeczkach, jako „chińszczyzna” są całkowitym zaprzeczeniem tradycyjnych przysmaków wyjątkowo bogatej kuchni chińskiej. Jak znaleźć dobrą restaurację w Pekinie? Należy iść za przykładem miejscowych. Jeżeli jest ich sporo w danym miejscu, to znaczy, że warto wejść.

Tokio

Tokio to miasto niezwykle nowoczesne i energetyczne. Zabytków jest niewiele. Zostały zniszczone w trakcie drugiej wojny światowej. Ale nie trudno tu o naprawdę fascynujące miejsca. Turyści, którzy pragną przede wszystkim dobrej zabawy, będą zachwyceni. Bo Tokio to jeden wielki plac zabawy pełen klubowych rytmów. Nocne życie miasta zaskakuje swoją nowoczesnością. Klub, który koniecznie trzeba odwiedzić to Air. Możemy tu liczyć na występy najlepszych DJ świata.

Azja w pigułce? To możliwe! Narodowe Muzeum w Tokio przybliży nam nieco sztukę i archeologię Wschodniej Azji. Z kolei ogród Hama Rikyu to doskonały przykład tradycyjnych ogrodów japońskich, które są podziwiane na całym świecie.

Bankok

Bankok, stolica Tajlandii jest przede wszystkim miastem przepięknych świątyń oraz fantastycznej kuchni. Najstarszą świątynią, do której zmierzają rzesze turystów jest Wat Pho, która powstała XVI wieku. Można tu podziwiać potężny posąg Odpoczywającego Buddy. Ta imponująca figura ma aż 15 m wysokości i 46 m długości. Największą świątynią Bankoku jest Wat Phra Kaeo, gdzie można zobaczyć kolejną, wyjątkową figurę, Szmaragdowego Buddę.

Inne atrakcje turystyczne przyciągające miliony turystów to Wielki Pałac wybudowany przez króla Ramę, kompleks świątynno-klasztorny Wat Arun, Dzielnica Królewska Dusit, Pałac Vimanmek, oraz popularny Targ Chatuchak.

 

 

Warto przeczytać