Polscy turyści coraz częściej wybierają kraje egzotyczne, jako destynację swoich wymarzonych, wakacyjnych podróży. Nawet najbardziej odległe zakątki świata takie jak: Afryka, Azja, czy Ameryka Południowa, nie stanowią teraz żadnych problemów. Niektórzy jednak obawiają się, że ta egzotyka może być niebezpieczna dla dzieci lub ilość problemów przerośnie możliwość wypoczynku i dobrej zabawy. Czy dobrym pomysłem jest zabieranie ze sobą dzieci w tak dalekie wojaże?

Podróż samolotem

Dla wielu z nas dziesięcio-lub dwunasto-godzinny lot z dzieckiem u boku, może wydawać się przerażający. Zadajemy sobie pytanie, czy nasze dziecko wytrzyma wielogodzinną podróż bez marudzenia, wybrzydzania, kręcenia się i pożytkowania niespożytych pokładów energii na reszcie pasażerów. Jednak przez tą niebywale „tragiczną” podróż wiele dzieci po prostu śpi, bo przecież podczas lotu samolot przyjemnie szumi.

W przypadku kilkumiesięcznego dziecka, szanse na sen są o wiele większe. W przypadku starszego dziecka możemy zapewnić mu rozrywki w postaci książek, filmy, czy też rysowanie.

Choroby w czasie podróży

Nigdy nie ma się gwarancji, że dziecko nie zachoruje. W razie jednorazowych dolegliwości takich jak gorączka, kaszel, katar, należy skorzystać z apteczki, którą warto sobie wcześniej przygotować. W razie większych dolegliwości oczywiście należy szukać lekarza, który z pewnością się znajdzie. A co jeśli dzieciaczka dopadną tropikalne moskity? Należy zaopatrzyć się w odpowiednie maści na ukąszenia owadów i to wszystko! Aby zapobiec natomiast poparzeniom należy stosować filtry z kremem, chustki albo czapeczki na głowę.

Niebezpieczna podróż

Często może się wydawać, że podróż za granicę jest bardzo niebezpieczna dla najmłodszych. Żeby nie narażać siebie i swojej rodziny należy przede wszystkim śledzić strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu sprawdzenia obszarów zagrożonych konfliktami zbrojnymi. Wybierajmy się, więc w regiony świata niedotknięte wojną.

 

Warto przeczytać