Ci, którzy odwiedzili Fidżi mówią, że tak musiał wyglądać raj. Tropikalna przyroda, białe, piaszczyste plaże i przejrzysta woda przykrywająca bajecznie kolorowe rafy koralowe to wymarzone warunki do wakacyjnego relaksu. Wakacje na Fidżi to gwarancja niezapomnianego wypoczynku w egzotycznym otoczeniu.

Fidżi to państwo wyspiarskie, republika obejmuje ponad 300 wysp i aż 500 wysepek. Na Fidżi określenie „bezludna wyspa” przestaje być wytartym sloganem – istotnie ponad 100 wysepek należących do tego państwa jest całkowicie niezamieszkałych. To, co wyróżnia Fidżi to niezwykle bujna przyroda: lasy równikowe i sawanny, góry wulkaniczne i otaczające wyspy rafy koralowe. Klimat wiążę się też niestety z takimi zjawiskami atmosferycznymi, jak tropikalne cyklony.

Co warto obejrzeć, odwiedzając Fidżi?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wyspy Pacyfiku są raczej miejscem dla miłośników przyrody, niż zabytków. Stolica państwa Suva jest największym ośrodkiem, jednak z obiektów zabytkowych na uwagę zasługuje tu tylko Grand Pacific Hotel z 1914 roku. Będąc w stolicy warto też zwiedzić Ogród Botaniczny i Muzeum Fidżi, gdzie znajdują się eksponaty pokazujące na przykład przedmioty należące do plemion kanibali. Muzeum Narodowe oraz Ogród Botaniczny. Popularnym wśród turystów miejscem jest też bazar, na którym można zaopatrzyć się w tradycyjne rękodzieło i pamiątki z Fidżi. To też miejsce, gdzie można posmakować lokalnych specjałów, przede wszystkim obfitości tropikalnych owoców. Trudno oprzeć się choćby świeżym kokosom.

Planetescape.pl

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Fidżi są rejsy wycieczkowe między poszczególnymi wyspami i wysepkami, połączone z degustacją lokalnych przysmaków, nurkowaniem i odpoczynkami na plażach. Oferta rejsów znajduje się w każdym większym ośrodku turystycznym na Fidżi.

Pacific Harbour to miasto na wyspie Viti Levu. Słynie z pokazów tradycyjnych tańców fidżyjskich i popisów ludzi chodzących po rozżarzonych węglach. Odważni mogą spróbować tej trudnej sztuki osobiście.
Nadi to miasto leżące na wyspie Viti Levu. W pobliżu znajduje się międzynarodowy port lotniczy, dlatego wielu turystów zaczyna swoją przygodę z Fidżi właśnie w tym miejscu. Najciekawszym punktem jest Sri Siva Subramaniya – świątynia hinduska poświęcona bóstwu Murugan. Cechą wyróżniającą ten budynek jest bogata i wielobarwna ornamentyka. Jest to też jedna z największych hinduskich świątyń położonych na półkuli południowej.

Wioska Navala także położona jest na Viti Levu. To jeden z niewielu ośrodków, gdzie nadal można zobaczyć tradycyjną architekturę Fidżi. Tradycja została tu zachowana nie bez pewnego przymusu – podczas budowy nowych domostw kategorycznie zakazane jest korzystanie z nowoczesnych materiałów i technologii. Także wnętrza chat urządzone są tradycyjnie – mieszkańcy nie używają łóżek, śpią na rozkładanych na ziemi matach.

Dolina Sigatoka słynie ze świętych jaskiń, które można zwiedzać. Warto też udać się na rejs po rzece Sigatoka i zajrzeć na pokazy tradycyjnego rzemiosła.

Malolo to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć w egzotycznych warunkach. Można tu znaleźć pełen wybór plażowych atrakcji: narty wodne, nurkowanie, czy pływanie z delfinami. Jest to też jedna z wysp polecanych dla nowożeńców na romantyczny miesiąc miodowy.

Zatoka Liku Liku to raj dla miłośników nurkowania, którzy podczas podwodnych podróży mogą podziwiać rafy koralowe i bajeczną faunę oceanu. Jedną z największych atrakcji są żółwie. Podczas odpoczynku na wyspie można też wziąć udział w wyprawie po kokosy.

Nanuya Balavu to kolejne miejsce przeznaczone dla tych, którzy chcą odpocząć na plaży. Wyspa słynie z przepysznej kuchni regionalnej serwowanej w lokalnych knajpkach. To także miejsce, gdzie można stanąć oko w oko… z diabłem morskim. Pod taką nazwą znane są ogromne manty o rozpiętości płetw dochodzącej do sześciu metrów. Przy tym te ogromne zwierzęta są łagodne i całkowicie bezpieczne dla ludzi, dlatego pływanie w ich towarzystwie to niezapomniana przygoda.

Warto przeczytać