Buszowanie cały dzień po okolicznych targach w poszukiwaniu prawdziwych meksykańskich pamiątek i bibelotów, aby później zobaczyć wytłoczony wewnątrz napis "Made In China", może być odrobinę frustrujące. Kupowanie pamiątek nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy chcesz stać się właścicielem czegoś naprawdę wyjątkowego, a na zewnątrz pali niemiłosiernie meksykańskie słońce. Nie zniechęcaj się jednak, ponieważ Meksyk ma całą paletę pięknych skarbów, które czekają na zabranie do domu. Znajdź pamiątki, które pozwolą Ci przywieźć do domu kawałek autentycznego Cancún.

Ręcznie robiona biżuteria
Elegancki styl boho jest od zawsze w trendach, a ręcznie wykonana biżuteria dodaje stylizacji charakteru. Zamiast kupować imitacje z drogich sklepów, które zamawiają je prosto z taśmy produkcyjnej, wybierz jedną rzecz, która jest wyjątkowa i opowiada własną historię. Ręcznie robione bransoletki i naszyjniki z Cancun mają swoje szczególne cechy i żaden ich element nigdy się nie powiela z innym. Koralowe bransoletki posiadają ciekawe kolory, struktury i kształty i każda z nich jest unikalna. Weź pod uwagę, że czarny koral jest chroniony przez rząd ze względu na jego poziom zagrożenia, więc unikaj biżuterii wykonanej z tego materiału.

Wyroby skórzane
Przejdź się przez targowiska na świeżym powietrzu w Cancun, a znajdziesz całą masę skórzanych rzeczy. Tornistry, torebki, plecaki, etui na laptopy, paski, a nawet sandały. Wybór jest nieograniczony, ale wybieraj ostrożnie. Poszukaj skóry miękkiej w dotyku i elastycznej. Jest to pamiątka, która nie tylko przetrwa upływ czasu, ale będzie dobrze wykorzystana. Wyroby skórzane są modnym i praktycznym wyborem. To pamiątka uniwersalna i ponadczasowa.

Wyroby garncarskie
Zostaw miejsce w bagażu dla tego tętniącego życiem, kawałka oryginalnej ceramiki, który będzie wyglądał fantastycznie na kuchennym stole. Ozdobione jaskrawymi kolorami, ciekawymi wizerunkami, z pewnymi wpływami Majów, gliniane naczynia z Cancún są wspaniałym dodatkiem do wystroju każdego domu. Pamiątki z ceramiki obejmują wazy, doniczki i talerze oraz kubki. Zamiast kubka z silącym się na oryginalność napisem, możesz wyśledzić ręcznie wykonany ceramiczny kubek z namalowanymi na boku azteckimi emblematami. Pomyśl, jak przyjemnie będzie pić z niego kawę wspominając wyjazd do Meksyku.

Tradycyjna odzież
Nic nie jest większym dowodem na przeżycie fantastycznych wakacji, niż powrót do domu w oryginalnym stroju rodem z Meksyku. Huipil to tradycyjna bluzka, którą można spotkać wśród osób będących potomkami Majów. Jest ona zazwyczaj ozdobiona kwitnącymi kwiatami. Meksykańskie stroje to przede wszystkim feeria kolorów. Tu nie ma miejsca na szarości i beże. Podczas wędrowania wśród stoisk oferujących różne wzory bluzek, spódnic i spodni, upewnij się, że są one rzeczywiście dziełem lokalnych rzemieślników.

Xtabentun
Chociaż tequila to absolutny hit eksportowy Meksyku i jeden z najpopularniejszych wśród obcokrajowców meksykańskich alkoholi, z podróży do Cancun nie warto jej przywozić. Jest przecież dostępna w każdym polskim sklepie. Chwyć za butelkę czegoś, co jest nieco bardziej unikalne na tym obszarze. Xtabentun jest alkoholem wytwarzanym w regionie Jukatanu. To likier rumowy, który powstaje z miodu pszczół Majów. Jest charakterystyczny dla tego regionu i kultury Cancún. Jako napój, o którym niewielu słyszało, a co dopiero próbowało, stanowi doskonałą pamiątkę.

Warto przeczytać