Jednym z państw najchętniej obieranych, jako cel wakacyjnych podróż jest Hiszpania. Dzieje się tak nie tylko ze względu na doskonałe położenie tego kraju, ale również ze znanych nam opowieści na temat temperamentu Hiszpanów, niezwykłej kuchni oraz co najbardziej zainteresuje kobiety, przystojnych mężczyzn. Oczywiście na terenie Hiszpanii znajduje się wiele interesujących obiektów, które warto zobaczyć, zważając na fakt, że stanowią dobytek kultury europejskiej.

Hiszpania jest największym krajem na Półwyspie Iberyjskim, położonym w południowo-zachodniej Europie. Zachodnim sąsiadem tego państwa jest Portugalia. Od południa graniczy z Gibraltarem, który należy do Wielkiej Brytanii oraz z Marokiem przez Ceutę i Melillę, natomiast od strony północnej sąsiaduje z Francją i Andorą przez Pireneje. W skład terytorium państwa wchodzą także Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz niektóre wyspy po śródziemnomorskiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej.

Hiszpania przystąpiła do Unii Europejskiej w 1986 roku. Stolicą tego pięknego kraju jest Madryt, uznawany również za stolicę mody. Z Hiszpanii pochodzi wielu artystów, którzy cieszą się sławą na całym świecie, m.in.: Goya, Picasso, czy tworzący w czasach współczesnych Pedro Almodóvar. Hiszpania jest monarchią parlamentarną, a władza jest dziedziczona. Obecną głową państwa jest król Jan Karol I z dynastii Burbonów. Władzę ustawodawcza sprawuje dwuizbowy parlament, sąd oraz Zgromadzenie Narodowe.

Zobacz jakie wycieczki do Hiszpanii na Ciebie czekają!

Warto przeczytać