Tanzania to jeden z najbardziej fascynujących krajów Czarnej Afryki. Co skrywa ta niezwykła kraina? Oprócz Kilimandżaro, oferuje przepiękne parki narodowe, m. in sławne Serengeti. Przez ten kraj przebiegają Wielkie Rowy Afrykańskie, a w jego granicach można odnaleźć ślady pierwszych człowiekowatych. Obok Tanzanii, swoim niewymownym pięknem kusi wyspa Zanzibar, przepełniona białymi plażami, turkusową wodą, rafą koralową i unoszącym się w powietrzu zapachem goździków. Jakie atrakcje mogą nas czekać w tak magicznym i niezwykłym miejscu? Przede wszystkim pływanie w wodzie o niezwykłej barwie, snorkelling, tradycyjne wycieczki łodzią Dhow, czy kosztowanie zanzibarskiej kuchni. Jak wygląda wycieczka do „raju na Ziemi”?

Przelot i plażowanie

Lecąc w tzw. ciepłe kraje musimy liczyć się z tym, że czeka nas przesiadka na jednym z europejskich lotnisk. Co zrobić dalej po przylocie? Z lotniska odbiera nas prywatny kierowca, z którym dojedzie się na wschodnie wybrzeże. Następnie możemy oddać się naturze i czerpać z krajobrazu jak najwięcej. W ciągu dnia można się opalać na niezwykłym piasku, pływać w turkusowej wodzie, uprawiać sporty wodne lub eksplorować rafę koralową. Wieczorem zwykle można pograć w siatkówkę, oglądać obłędne zachody słońca dryfując na lokalnej łodzi. Możemy również wybrać się na jedną z plantacji przypraw, gdzie możemy na własne oczy zobaczyć jak rośnie wanilia, kardamon, czy cynamon. Co więcej, możemy wybrać się na wyspę, która niegdyś stanowiła więzienie dla przestępców.

Idylliczna północ oraz Stone Town

Zanzibar to iście tropikalny raj. Nieopodal hoteli znajdują się kilometry białego pisaku obmywanego przez turkusową wodę. Możemy rozkoszować się świeżo wyciskanym sokiem z mango, skosztować barakudy, a co najważniejsze odkryć na nowo znaczenie słowa relaks. Co najważniejsze, na północy Zanzibaru, przy plaży Nugwi nie ma odpływów, dzięki czemu można kąpać się o każdej porze dnia i nocy. Stolica Zanzibaru Stone Town to prawdziwa nadmorska perełka – miejsce przenikania się wielu kultur, stylów architektonicznych, obyczajów, smaków i zapachów. Warto przejść się również po zakamarkach zanzibarskiej stolicy i odkrywać tętniące życiem alejki i bazary. Co więcej, nie bójmy się próbować tamtejszej kuchni, ponieważ dzięki niej również poznajemy kulturę tego niezwykłego miejsca.

 

Warto przeczytać