Ileż można podróżować po Europie? Jeździć nad nie zawsze ciepłe i słoneczne polskie morze czy do znanego już dla większości Europejczyków Rzymu czy też Paryża. Wystarczająco już się najedliśmy włoskiego makaronu, francuskich rogalików i wypiliśmy dostateczną ilość niemieckiego piwa. Pora wyruszyć gdzieś dalej – poznać inne kraje, nowe smaki, nowe miejsca! Czemu by więc nie wybrać się na wczasy na Seszele? Jest to miejsce ciepłe, wręcz bajecznie piękne, w którym na pewno wypoczniemy i zrelaksujemy się jak należy.

http://planetescape.pl/kraj/seszele/

Kilka słów o samych Seszelach
Przede wszystkim musimy wiedzieć, że Seszele jest to kraj wyspiarski, który znajduje się na Oceanie Indyjskim. Składają się one z grupy 115 wysp, które są pochodzenia wulkanicznego. Możemy je podzielić na dwa główne archipelagi jako Wyspy Zewnętrzne oraz Wyspy Wewnętrzne. Obecnie zamieszkiwane są z tych 115 tylko 33 wyspy. Wśród tych 33 wysp aż 32 wyspy zbudowane są ze skał wulkanicznych oraz posiadają bardzo różnorodną rzeźbę wyżyno-górzystą, a także płaskie wybrzeża. Cała reszta terytorium są to wyspy koralowe, które są zaledwie odrobinę ponad powierzchnię oceanu. Największą wyspą, która ma aż 144 kilometry kwadratowe powierzchni jest wyspa Mahe – to na tej wyspie jest stolica kraju Victoria. Mahe jest zamieszkiwany przez ponad 80% ludności i to tam mieści się najwyższy szczyt górski w całym kraju Morne Seychellois, które znajduje się 905 metrów nad poziomem morza. Innymi, większymi wyspami o których warto wspomnieć są La Digue o powierzchni 10,4 kilometra kwadratowego, Silhouette, które ma 20,7 kilometra kwadratowego oraz Praslin, o znacznej wielkości jaką jest 38,8 kilometra kwadratowego. Jeżeli chodzi o wyspy koralowe to warto tu wspomnieć o takich wyspach jak Amiranty, Aldabra czy Farquhar – są to wyspy, które z reguły nie są zamieszkane przez ludzi.

Wakacyjny klimat na Seszelach!
Seszele to wyspy na których panuje klimat wręcz idealnie dopasowany do potrzeb wczasowiczów. Jeśli chcesz się udać na wakacje tam, gdzie jest zawsze ciepło, ale nigdy nie jest za bardzo gorąco lub za zimno to Seszele będą stworzonym dla Ciebie miejscem na spędzenie wczasów. Możesz spakować do walizki jedynie strój kąpielowy, lekką sukienkę, krótkie spodenki i top, ponieważ temperatura na wyspach waha się zwykłe pomiędzy 24 stopniami Celsjusza, a 32 stopniami Celsjusza, natomiast przyjemna bryza, która unosi się z wody wpływa na nas orzeźwiająco i nas chłodzi. Jeśli chodzi o sam klimat na Seszelach to jest to klimat równikowy wilgotny, a to oznacza, że najlepszymi i najcieplejszymi miesiącami, w których warto pojechać tam na wczasy będą kwiecień oraz marzec. Największą atrakcją na Seszelach jest ich flora i fauna, która potrafi zachwycić swoimi kolorami oraz rajskim wyglądem. Będąc na wakacjach na Seszelach każdy znajdzie dla siebie jakiś mały zakątek, aby móc cieszyć się samemu lub z bliskimi osobami piękną, przezroczystą wodą oraz miękkim, jasnym piaskiem na plaży.

Jak przygotować się do wakacji na Seszelach?
Warto wiedzieć, że na Seszelach obowiązuje waluta Republiki Seszeli czy rupia, które wartość wynosi w przełożeniu na polskie pieniądze 1 PLN = ok. 4 SCR, aczkolwiek dolarami też tam możemy zapłacić. Niestety nie są to najtańsze wyspy, ponieważ większość żywności jest jednak importowana, dlatego jedzenie na Seszelach może być drogie – dlatego jeśli chcecie zaoszczędzić możecie zabrać ze sobą jakieś własne, małe zapasy do plecaka. Zawsze jednak dobrze jest spróbować chociaż jedno lokalne danie, aby poznać nowe smaki oraz nową kuchnię!

Warto przeczytać