Planując wyjazd na Filipiny stajemy przed nie lada dylematem. Pięknych wysp jest tutaj co nie miara. Każda jest inna, ale każda na swój sposób ciekawa. Polecamy dziś szczególnie dwie wyspy filipińskiego archipelagu Mindoro oraz Boracay. Może już wkrótce będziesz opalać się na ich rajskich plażach?

Mindoro
Jako siódma największa wyspa na Filipinach, Mindoro oferuje wiele atrakcji turystycznych, takich jak doskonałe plaże, park rozrywki, pierwszorzędne punkty do nurkowania i snorkelingu czy majestatyczne góry. Turyści uwielbiają krajobrazy tej pięknej wyspy położonej na południowym krańcu wyspy Luzon oraz na północny wschód od Palawanu. Co czeka na Ciebie na Mindoro?
Park Narodowy Apo Reef to urzekające miejsce, o niezwykle bogatym życiu morskim. Obowiązkowy punkt programu dla wszystkich entuzjastów nurkowania. Szczególnie gorąco polecane jest pływanie z delfinami, wielorybami, rekinami pośród wielobarwnych raf koralowych.
 

http://planetescape.pl/oferta/filipiny-wyspy-archipelagu-filipinskiego/
 

W Puerto Galera usytuowana jest jedna z najpiękniejszych plaż wyspy i całych Filipin. Talipanan przyciąga swoją dziewiczą naturą. Plaża nie jest zatłoczona, dzięki czemu można cieszyć się ciszą, patrząc na spokojne fale oceanu. W pobliskich restauracjach można zakosztować fantastycznych dań kuchni filipińskiej.

Innym klejnotem Puerto Galera są niesamowite wodospady Tukuran - do których można dojść pieszo, samotnie lub z przewodnikiem. Jeśli kochasz naturę i przygodę, musisz zobaczyć to miejsce. Musisz jednak uważać podczas wędrówki, bo trasa może być nieco zdradliwa. Odważni turyści próbują nurkowania w orzeźwiających wodach spływających w dół malowniczymi kaskadami. Ekscytującym przeżyciem może być również przejście po wiszącym moście.

W marcu możesz odwiedzić Mount Malasimbo. Co rok odbywa się tu międzynarodowa impreza zwana Malasimbo Music & Arts Festival. To słynne wydarzenie ma na celu budzenie świadomość kultur Mangjanu. Wystawianych jest wiele dzieł sztuki, a jednym z przewodnich tematów jest troska o zachowanie środowiska naturalnego.

Boracay
Boracay to mała wyspa położona na południe od Manili i na północny zachód od wyspy Panay, pomiędzy Morzem Visayan i Morzem Sulu. Wyspa liczy zaledwie 12 000 osób. Boracay jest znana z jasnych, białych, piaszczystych plaż.

Istnieje tu wiele plaż, na których można odpocząć od tłumu turystów. Najbardziej znane to White Beach, plaża Phuka, plaża Bulabog, plaża Diniwid, plaża Yapak i plaża Balinghai. Oferują one każdy możliwy rodzaj atrakcji, od zbierania muszli, przez nurkowanie, snorkeling, windsurfing, puszczanie latawców, nurkowanie na klifie, piesze wędrówki, po odpoczynek na plaży i oglądanie pięknych zachodów słońca. Wyspa posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Jest tutaj ponad 350 hoteli i ośrodków plażowych wraz z restauracjami, klubami nocnymi, a nawet 18-dołkowym polem golfowym.

Od dwóch do czterech miesięcy w ciągu roku, pogoda na Boracay jest łagodna, temperatury są niższe i występują mniejsze opady deszczu. Reszta roku jest gorąca i wilgotna przy dużych opadach deszczu. Większość turystów odwiedza Boracay w łagodniejszym sezonie, gdy wiatr wiejący od wschodu wytwarza chłodniejsze temperatury. White Beach jest ulubioną plażą, ponieważ woda pozostaje bardzo spokojna. Plaża położona jest po zachodniej stronie i chroniona przed wiatrami.

Liczba atrakcji może tutaj przyprawić o zawrót głowy. Poza sportami wodnymi turyści uprawiają na Boracay golf, tenis, rybołówstwo oraz jazdę konną. Możesz tu znaleźć nietypowe jaskinie, cudowne rafy koralowe, muzea muszli, farmy motyli i oczywiście wiele plaż, z których każda jest godna odkrycia. To również raj dla miłośników fotografii. Na „najpiękniejszej tropikalnej wyspie na świecie”, bo tak często nazywana jest Boracay, obiektów do fotografowania nie zabraknie.

Warto przeczytać