Malezja to Azja w pigułce. Można tu zobaczyć wszystko, co kontynent azjatycki ma najlepszego do zaoferowania. Dlatego myśląc o podróży do Azji, z pewnością warto wybrać Malezję. Nowoczesne metropolie, cudowne rajskie wyspy z najpiękniejszymi na świecie plażami, dzikie i nieokiełznane przez człowieka lasy tropikalne, fantastyczne jedzenie, tak odległe od naszych europejskich smaków. Jeżeli dodamy do tego uśmiechniętych i serdecznych mieszkańców, swoistą mieszankę Malajów, Hindusów i Chińczyków, otrzymamy miejsce idealne na pełne relaksu i przygód wakacje. Każdy turysta poczuje się tu z pewnością doskonale.

Kuala Lumpur i popularne Petronas Towers

Wizytówką stolicy Malezji są słynne Petronas Towers, które górują nad miastem. Warto je zobaczyć po zachodzie słońca, kiedy robią największe wrażenie. Nie ma lepszej bazy wypadowej do innych miejscowości Malezji. Kuala Lumpur to, bowiem miejsce przecięcia wielu sieci autobusowych i lotniczych.  Jedną z największych atrakcji dla turystów jest malezyjskie jedzenie. Malezja to mekka street foods. Można przyglądać się jak miejscowi gotują typowe dla tego regionu potrawy, a potem ich oczywiście skosztować. Mieszanka różnych kultur znajduje odzwierciedlenie również w tutejszej kuchni. Jest ona niezwykle urozmaicona. Tajskie zupy, owoce morza, ryby, różne postaci roti, czyli placków smażonych na patelni, chlebki naan, kurczak tandoori… wymieniać można bez końca.

Niezwykłe plantacje herbaty

Wzgórza porośnięte krzakami herbaty o niezwykle intensywnym zielonym kolorze to widok, który pozostaje w pamięci na zawsze. Ta soczysta zieleń wywołuje niekłamany zachwyt. Nie wszyscy w czasie zagranicznych wycieczek ekscytują się pięknem lokalnych krajobrazów. Jednak plantacje herbaty w Malezji spodobają się z pewnością każdemu.

Plaża Pantai Cenang i Snorkeling na Palau Payar

Plaża Pantai Cenang to prawdziwy raj dla miłośników plażowania. Jest szeroka, niezwykle piaszczysta, zapewnia zjawiskowe zachody słońca. Dla dzieci ciekawą atrakcją może okazać się największe akwarium w Malezji. Można tu zobaczyć naprawdę olbrzymie ryby. Pobliskie restauracje oferują zaś przepyszne jedzenie, jak to w całej Malezji bywa. Na Palau Payar można z kolei spróbować snorkelingu, czyli poobserwować z bliska podwodny świat. Co prawda nie ma tu praktycznie rafy koralowej, ale za to zetkniemy się na pewno z ogromną ilością kolorowych rybek, a przede wszystkim rekinami.

Taman Negara

Miłośnicy bliskiego kontaktu z naturą będą z pewnością zachwyceni Taman Negara, najstarszym i największym lasem deszczowym na świecie. Pełno tu wiszących mostów linowych, które zostały rozpięte na drzewach, na imponujących wysokościach. Bliskość dzikiej natury gwarantowana.

 

 

Warto przeczytać