Chcesz wyjechać na egzotyczne wakacje, ale nie wiesz gdzie się wybrać? Wietnam to będzie najlepszy wybór! Jest to miejsce niedrogie, bezpieczne, a jednocześnie egzotyczne! Wietnam to kraj, gdzie zobaczysz górskie, postkolonialne kurorty, zamieszkiwane przez kolorowe mniejszości etniczne na północy. Jest to magiczne miejsce, pełne kontrastów – w którym na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Odnajdziesz tam życie płynące niemal tak samo leniwie jak woda, która płynie w rzecznych rozlewiskach. Na pewno odpoczniesz i będziesz miał okazję do zobaczenia i odkrycia wielu ciekawych miejsc. Jest to jedno z tych miejsc, które trzeb w swoim życiu zobaczyć na własne oczy! Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat Wietnamu i co warto tam zobaczyć będąc tam na miejscu to zapraszam do lektury tego artykułu! A jeżeli zainteresuje Cię taki wyjazd - koniecznie sprawdź konkretną ofertę pod tym adresem:  http://planetescape.pl/kraj/wietnam/!

Koniecznie wybierz się na Prowincję Ninh Bình

Prowincja Ninh Binh to miejsce, które koniecznie powinieneś odwiedzić będąc w Wietnamie! Największą atrakcją jest tutaj specjalny rejs łódką po rzece Ngo Dong wzdłuż pól ryżowych oraz jaskiń – to doświadczenie, które zapiera dech w piersiach i którego nie zapomnisz jeszcze przez długi czas! Poza tym w wolnym czasie powinieneś pozwiedzać pobliskie, liczne pagody oraz świątynie, a także spróbować i zasmakować lokalnych potraw – będzie to na pewno coś co Cię zaskoczy i zmieni Twoje podejście do smaków i kuchni świata! Zawsze możesz też relaksować się na hamaku czy też na leżaku i cieszyć się przepięknymi, niemal rajskimi widokami, które otaczają Cię dookoła. Wszystko zależy od Ciebie! Na Prowincji Ninh Binh atrakcji na pewno nie zabraknie!

Obowiązkowo musisz zobaczyć Zatokę Ha Long!

Zdecydowanie jest ciesząca się największym zainteresowanie atrakcja turystyczna, która znajduje się w Wietnamie. Dużym plusem, a także poświadczeniem tego jak ciekawym i wzbogacającym dla nas miejsce jest Zatoka Ha Long jest fakt, że jest ona wpisana Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sama Zatoka leży w północnej części Wietnamu, w odległości około stu sześćdziesięciu kilometrów na południowy wschód od stolicy Hanoi. Warto także wiedzieć, że Zatoka Ha Long ma powierzchnię aż 1500 kilometrów kwadratowych oraz składa się na nią ponad 1900 skalistych wysp oraz wysepek. Co znajdziemy w Zatoce Ha Long? Mnóstwo jaskiń, grot, kurortów oraz lasów deszczowych to zaledwie początek tego, co można zobaczyć w tym miejscu! Będąc w zatoce mamy możliwość wynajęcia łódki i z niej podziwiać piękne widoki lub możemy też wybrać się rejs statkiem. Zawsze można wyskoczyć ze znajomymi do lasu i zrobić sobie tam mały biwak! Do wyboru mamy sporą ilość atrakcji, decyzja należy do nas. Nie da się zaprzeczyć, że malownicze tereny, które znajdują się w Zatoce Ha Long wręcz idealnie nadają się na aktywne spędzenie wolnego czasu, jak i na wytęskniony przez nas odpoczynek.

Zwiedź magiczne miasto Hue

Otóż miasto Hue jest to historyczna stolica Wietnamu z wcześniejszych lat, w której znajduje się wiele zabytków i miejsc, które naprawdę są warte tego, aby je odwiedzić. Poza tym dużym atutem tego miejsca jest to, że jest to miasto spokojniejsze niż Sajgon czy Hanoi i ma swoją magię i specyficzny urok. Miasto zostało odbudowane po wojnie – odrestaurowano cytadelę oraz zakazane purpurowe miasto, więc obecnie nie brakuje tam miejsc do zwiedzania i oglądania. Ciekawym oraz na pewno godnym polecenia miejscem będzie także świątynia My Son. Będąc w mieście Hue w Wietnamie nie możecie pominąć tak urokliwego oraz ciekawego miejsca, jakim jest ta świątynia!

Warto przeczytać