Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a Ty dalej nie masz zielonego pojęcia, gdzie chciałbyś wybrać się w wakacyjną podróż? Znajomi polecieli na Kubę lub Filipiny – a Ty chciałbyś wybrać się w jakieś inne, oryginalne oraz egzotyczne miejsce? Jeśli tak to koniecznie zaplanuj w swoje wakacje daleką i egzotyczną podróż do samej Gwatemali! Po takiej wycieczce będziesz mógł się pochwalić zdjęciami z mistycznej dżungli oraz z prawdziwymi piramidami w tle! Poznasz tajemniczą kulturę Majów, zwiedzisz zaginione miast Tikal oraz odwiedzisz Świątynie Jaguara – Gwatemala to idealne miejsce, aby odkrywać zagadki zaginionej cywilizacji oraz przeżywać fascynujące przygody! W tym niesamowitym kraju czekają na Ciebie naprawdę wyjątkowe i przecudne skarby przyrody, bardzo bogata oraz barwna kultura oraz przemili ludzie, z którymi na pewno nie będziesz mógł się rozstać. Mało tego – będziesz mógł udać się na trekking po wulkanie, zakupy na tradycyjnym targu w miasteczku Chichicastenango oraz będziesz mógł bujać się i zrelaksować w hamaku nad jeziorem Atitlan. Zastanawiasz się kiedy jest najlepszy czas na wizytę w Gwatemali oraz co warto tam zobaczyć? Jeśli tak to w poniższym tekście znajdziesz odpowiedź na te pytania! Miłej lektury!

Chcesz zobaczyć Gwatemalę? Sprawdź ofertę na  http://planetescape.pl/kraj/gwatemala/!


Kiedy jest najlepsza pora, aby udać się w podróż do Gwatemali?
Przede wszystkim wyjazd do Gwatemali jest polecany w okresie od grudnia do kwietnia, ponieważ właśnie wtedy w tym kraju panuje pora sucha. Warto także wiedzieć, że jeśli wybierzemy się do Gwatemali to możemy spotkać się z bardzo upalnymi oraz parnymi dniami, w których raczej nie będzie się nam zwiedzało oraz spacerowało przyjemnie. Generalnie średnia roczna temperatura na Gwatemali wynosi 20 stopni Celsjusza, a w trakcie roku temperatura waha się w granicach pomiędzy 28, a 38 stopni Celsjusza.

Co trzeba zobaczyć wybierając się do Gwatemali?
Planując podróż do Gwatemali doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z jednej z ofert biura podróży Planet Escape – które przygotowało dla swoich klientów sprawdzone oraz bardzo ciekawe wycieczki po tym miejscu. Przede wszystkim w trakcie wycieczki będziemy mogli zachwycać się majestatycznymi wulkanami oraz poznać życie Indian Quiche i Ixil. Ponadto będziemy mogli oglądać zaginione miasto Majów oraz odkrywać cud przyrodniczy w Gwatemali – Semuc Champey. Na koniec będziesz mógł się zrelaksować się nad świętym dla Majów Jeziorem Atitlan. Gwatemala to przepiękne, gęste tropikalne lasy, piękne jeziora, wulkaniczne krajobrazy oraz kolonialne miasta.

Odkryj uroki kolonialnego klejnotu Gwatemali – Antigua
Trzeba przyznać, że Antigua to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, gdzie możemy podziwiać brukowane uliczki, zabytki kolonialnej architektury, pastelowe fasady domów oraz gorącej nad miastem wulkany. Połączeniu tylu pięknych krajobrazów naraz naprawdę może nam odebrać dech w piersi. Będąc w Antigua koniecznie musimy udać się na trekking na aktywny wulkan Pacaya oraz zobaczyć na własne oczy żarzącą się magmę. Ponadto obowiązkowo musisz spróbować kąpieli w geotermalnych źródłach oraz zwiedzić pobliskie plantacje kawy!

Zobacz na własne oczy magiczne jezioro Atitlan!
Czemu jezioro Atitlan uważane jest za magiczne? Otóż ma ono ogromne znaczenie dla mieszkających nad nim grup etnicznych – są to Indianie Quiche, którzy do dziś praktykują swoje pradawne rytuały. Samo jezioro naprawdę zachwyca swoim wyglądem i jestem doskonałe miejsce do odpoczynku i relaksu. Gdy znudzi nam się bujanie na hamaku to warto wybrać się na przeciwległy wulkan San Pedro – nazywane potocznie Nosem Indianina, gdzie będziemy mogli podziwiać i odkrywać wioski znajdujące się wokół magicznego jeziora. Czy można wyobrazić sobie lepiej spędzone wakacje niż w ten sposób?

 

Warto przeczytać