​Będąca domem setek kultur i różnych grup etnicznych, Indonezja jest obdarzona niezliczonymi, wzbudzającymi podziw atrakcjami, od naturalnego piękna krajobrazów, przez bujną dziką przyrodę po starożytne tradycje i kolonialne ruiny. Odkrywamy przed wami kilka przyrodniczych atrakcji wartych odwiedzenia w Indonezji, największym na świecie archipelagu. Wybierzmy się wspólnie w podróż po Indonezji.

Pamiętaj, że taka podróż jest na wyciągnięcie ręki! Nie wierzysz? W takim razie już teraz odwiedź stronę PlanetEscape.pl!

Niesamowite wulkany Indonezji
W trakcie wakacji w Indonezji trudno pominąć charakterystyczny element jej krajobrazów, spektakularne, majestatyczne szczyty wulkanów. Jednym z najbardziej popularnych jest Bromo. Ten czynny wulkan we wschodniej Jawie każdego ranka organizuje dla turystów wyjątkowy pokaz, kiedy słońce wschodzi w tle wspaniałego stożka. Turyści mogą obserwować Bromo z pobliskiego Pananjakan, a następnie udać się do samego Bromo, aby podziwiać piękno jego wrzącego krateru. Wulkan Ijen jest aktywnym, aczkolwiek cichym, wulkanem we wschodniej Jawie. Obowiązkowym punktem wycieczki na Ijen jest turkusowe jezioro siarkowe w pobliżu szczytu. Jego mineralna czystość i otaczające mury wulkanu zapewniają surrealistyczny widok, szczególnie w nocy, kiedy to spalające się siarkowe gazy wyłaniają się, jako tzw. " Niebieski ogień " rozświetlając niebo. Drugi, najwyższy wulkan w Indonezji, Mount Rinjani zachowuje swoje piękno dla najbardziej żądnych przygód turystów. Na samym szczycie Góry Rinjani znajduje się oszałamiający krater tak niebieski, jak morze. Kalderę ukształtowały liczne erupcje. Rinjani uznawana jest w Indonezji za Świętą Górę, dlatego odbywa się tam wiele religijnych rytuałów.

Cudowne wyspy
Decydując się na wczasy w Indonezji mamy do wyboru wiele mniejszych i większych, bardziej znanych i mniej popularnych wysp. Bali, Lombok, Wyspy Gili. Tutaj ląduje większość turystów. Proponujemy jednak wyjść nieco poza schematy i udać się na wspaniałe Wyspy Derewan. Tworzy je sześć oszałamiających wysp, z których każda ma swój własny urok. Wyspy Derawan są mniej zatłoczoną i doskonałą alternatywą dla głównych miejsc turystycznych. Wyspa Maratua, na przykład, ma niesamowite jaskinie morskie, jeziora i wspaniałe kurorty. Wyspa Kakaban cieszy gości czystym jeziorem pełnym meduz, wśród których turyści mogą poływać. Mała wyspa Flores położona we wschodniej Nusa Tenggara ma dla nas cały pakiet atrakcji: zapierające dech w piersiach krajobrazy, cudowną, dziką przyrodę i egzotyczną kulturę. Wioska Wae Rebo z charakterystycznymi tradycyjnymi domami i jeziorem Kelimutu należą do najpopularniejszych miejsc na wyspie. Nowa atrakcja turystyczna, wyspa Lengkuas, wciąż ma czyste, dziewicze plaże ozdobione gładkimi białymi piaskami i majestatycznymi granitowymi głazami. Wznosi się tutaj latarnia zbudowana w holenderskiej epoce kolonialnej. Turyści, którzy dotrą na jej szczyt mogą podziwiać widok na całą wyspę i błękitny ocean wokół niej.

Fantastyczne jeziora
Jezioro Toba jest największym jeziorem Indonezji i prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych. Ma nawet wyspę. Będąc jeziorem wulkanicznym, Toba jest otoczone wspaniałymi górami i bujną zielenią, dodającymi piękna błękitnej wodzie. Labuan Cermin to jezioro położone we wschodnim Kalimantanie. Ma wodę tak czystą jak szkło. Jest tak jasne, że możemy zobaczyć cień łodzi, którą płyniemy na dnie jeziora. Turyści mogą również nurkować podziwiając setki tropikalnych ryb i ciesząc się pięknem słodkowodnej rafy koralowej.  

Warto przeczytać