Pomimo iż ekskluzywne i egzotyczne wczasy ciągle sporo kosztują, z roku na rok pojawia się coraz więcej chętnych na tego typu wyjazdy. Nawet Polacy, podobnie jak turyści na całym świecie, coraz częściej chcą spędzać swoje urlopy w wyjątkowy sposób. Zastanawiasz się gdzie można spędzić wczasy na wysokim poziomie z opcją all inclusive? Poniżej znajdziesz opis kilku miejsc, na wymarzone wakacje i hotele. Przeczytaj go koniecznie!

Dubaj

Zacznijmy od tego, że Dubaj to miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które przyciągnęło uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym. Dziś trudno uwierzyć, że był niegdyś niewielkim miastem beduińskich kupców. Uznawany jest za jedno z najbardziej luksusowych miejsc na świecie, a hotele powstają tam w niewiarygodnym tempie, każdy kolejny zdaje się być bardziej ekskluzywny. Obecnie wysokie wieżowce i sztuczne wyspy to wizytówki tego miasta i mimo, że znajduje się w Azji, międzynarodowość tego miejsca, sprawia, że każdy czuje się tam swobodnie. Warto odwiedzić tutejsze plaże, pola golfowe, historyczne miejsca, kluby i wybrać się na zakupy. Atlantis the Palm ***** to luksusowy kompleks hotelowy, który składa się z dwóch wież, połączonych mostem, co tworzy łuk w arabskim stylu. Za to mieści się tam aż 1539 pokoi. Sam kompleks znajduje się na szczycie korony sztucznej wyspy Jumeirah zwanej ósmym cudem świata, w egzotycznym ogrodzie. Znajduje się tu również aquapark o powierzchni 160 tys. m².

Dominikana

No cóż, Dominikana to drugie co do wielkości (zaraz po Kubie) państwo na Morzu Karaibskim. Przede wszystkim słynie z pięknych, szerokich plaże z czystą wodą i drobnym białym piaskiem. Jest to raj dla wielbicieli nurkowania, tamtejsze wybrzeża i rafy koralowe odznaczają się bogatą fauną i florą morską. Ponadto Dominikana słynie z nowoczesnych kompleksów turystycznych, które oferują nam opcję all inclusive. Natomiast hotelowe restauracje serwują specjały lokalnej kuchni, a kulinarne doznania towarzyszą turystom jeszcze długo po powrocie z wakacji. Dobre miejsce do noclegu to: Hotel Iberostar Hacienda Dominicus 5*, Hotel Dreams La Romana 5*, Hotel Barcelo Dominican Beach 4*.

Luksusowy rejs

Szczególną formę wypoczynku są rejsy wycieczkowe, ponieważ w doskonały sposób łączą one różne urlopowe upodobania. Ponadto wybierając odpowiedni statek wycieczkowy oraz trasę, macie możliwość zarówno zwiedzania, uprawiania sportów wodnych jak i leniuchowania i korzystania z bogatej oferty czterogwiazdkowych i pięciogwiazdkowych statków. Rejsy po Morzu Śródziemnym, zwłaszcza w letniej, wakacyjnej porze, to jeden z ciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu, dzięki któremu podczas jednego urlopu zwiedzamy wybrzeża kilku krajów.

 

Warto przeczytać