Indonezja to miejsce, które albo się kocha, albo się nienawidzi. Jednak, aby ją dobrze poznać i zrozumieć sami musicie się tam wybrać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czemu warto wybrać się do Indonezji. Przeczytaj go koniecznie!

Rajskie plaże

Zacznijmy od tego, że plaże Bali, Lombok czy Archipelagu Gili miały zachwycać i rzeczywiście zachwycają, choć nie wszystkie i nie wszędzie. Generalnie trzeba dobrze trafić, trzeba ich poszukać. Oczywiście czasem można trafić słabo, czasem idealnie jak my w okolicy Canggu Beach na Lombok – biały piasek, błękitna woda, bujna zieleń, a w lutym na plaży pustki – w końcu sezon w Indonezji trwa od maja do października.

Archipelag Gili

Otóż Archipelag Gili, na który składają się trzy wyspy – Gili Trawangan, Gili Meno i Gili Air to prawdziwy raj, gdzieś z dala od świata, kilka kilometrów na zachód od Lombok. Oczywiście na wyspach nie ma w ogóle ruchu kołowego, pomimo, że są tam hotele i restauracje i właśnie w jednym z takich miejsc można spędzić kilka dni. Trzeba przyznać, że plaże Gili wyglądają jak z bajki albo jak z reklamy, a tuż przy brzegu można się wybrać na snurkowanie.

Snurkowanie z żółwiami

Czy snurkowaliście kiedyś? Otóż snurkując na Gili można nie tylko zobaczyć przeróżne kolorowe rybki, ale można także spotkać pływające niedaleko brzegu żółwie i popływać razem z nimi! Zdecydowanie będzie to jedno z najlepszych wspomnień z Indonezji!

wulkan, Tangkuban Perahu

Przede wszystkim Indonezja z wulkanów słynie, gdyż ma ich około 500, z czego 128 pozostaje czynnych – jest najbardziej aktywną wulkanicznie strefą świata. Rzecz jasna do najbardziej znanych należą wulkan Bromo na Jawie, Batur na Bali czy Rinjani na Lombok.

Pola ryżowe

Trzeba przyznać, że Indonezja w lutym zachwyca bujną zielenią, a te widoki to coś, co pozwalało nam znieść długie godziny w aucie. Ponadto jadąc z Bandung czy z Dżakarty w stronę Yogyakarty warto zboczyć z trasy do Kampung Naga, uroczej wioski ukrytej nieco gdzieś pomiędzy licznymi polami ryżu. Warto wspomnieć także o tym, że niewielkie domki zbudowane z malowanego na biało bambusa i przykryte słomianymi dachami wyglądają jak chatki krasnoludków.

Dlaczego warto jechać do Indonezji?

Często gdy wracamy do Polski po długim pobycie w Azji, ma się wrażenie, że większość osób chodzi zła, smutna lub wkurzona i zdecydowanie częściej czeka na Ciebie niezadowolony grymas czy skrzywiona mina niż uśmiech. Ale po pobycie w Indonezji czuje się to jeszcze bardziej, bo tam wszyscy się uśmiechają, są mili i pomocni. Indonezja to również dobre miejsce na walkę ze stereotypami – nie lubisz muzułmanów? Jeśli tak to pojedź do Indonezji, a zobaczysz, że zapomnisz o stereotypowym myśleniu.

 

Warto przeczytać