Lato już za parę miesięcy, a im wcześniej zabierzemy się za przygotowanie oraz organizowanie naszych wczasów, tym taniej i lepiej dla nas. W ofercie jest pełno ciekawych, wakacyjnych ofert po promocyjnych cenach – trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać oraz gdzie dokładnie chcemy się wybrać. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na spędzenie wczasów w tym roku to warto zastanowić się nad podróżą do Polinezji Francuskiej. Jest to przepiękne miejsce, w którym odnajdziesz morze w odcieniach szafiru, zielone lasy deszczowe oraz plaże z białym piaskiem. Jeśli dalej nie jesteś przekonany do tego pomysłu to zapraszam Cię do lektury tego artykułu, a na pewno zmienisz zdanie!

planetescape.pl

Kilka podstawowych informacji, które warto wiedzieć o Polinezji Francuskiej
Zacznijmy od tego, że Polinezja Francuska to wspólnota zamorska Francji, która obejmuje w swoim zakresie aż pięć archipelagów oraz sto pięćdziesiąt wysp na Oceanie Spokojnym we wschodniej części Polinezji. Jeśli chodzi o wielkość tych wysp to ich łączna powierzchnia wynosi aż 3521 kilometrów sześciennych. Język francuski jest tutaj językiem urzędowym, a stolicę tego terytorium jest miasto Papeete, które znajduje się na wyspie Tahiti. Możemy podzielić Polinezję Francuską na pięć głównych archipelagów takich jak: Markizy, Wyspy Tubuai, Wyspy Pod Wiatrem, Wyspy Na Wietrze oraz Wyspy Tuamotu i Gambiera. Ponadto do terytorium Polinezji Francuskiej zaliczamy również Wyspę Towarzystwa, Wyspę Tahiti, Wyspę Tuamotu, Wyspę Tubui oraz Wyspę Gambiera. 

Czemu warto polecieć na wakacje do Polinezji Francuskiej? 
Przede wszystkim dlatego, że wczasy na Polinezji Francuskiej na pewno będą dla nas niezapomniane! Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, które zachwyca oraz zniewala nas niemal na każdym kroku, a także które koniecznie warto zobaczyć oraz zwiedzić. Wakacje na Polinezji Francuskiej to nie tylko wylegiwanie się na pięknej plaży przy turkusowym oceanie, ale także możliwość nurkowania na kolorowej rafie, rejs po lagunie czy też trekking wśród pięknych, zielonych lasów deszczowych. Nie do zapomnienia jest również czas spędzony na wyspie Tahiti, ponieważ jest to miejsce, gdzie wzajemnie przenikają się różne kultury, przez co można odczuć tam naprawdę tropikalną, niesamowitą oraz magiczną atmosferę tego miejsca.

Co warto zobaczyć w trakcie wczasów na Polinezji Francuskiej?
Gdy już znajdziemy się w tym raju na ziemi to koniecznie musimy wybrać się na wyspę Moorea czy też na Markizy, które są pochodzenia wulkanicznego oraz na wyspę Bora_bora czy też Archipelag Tuamotu, gdzie znajdziemy przepiękne i robiące naprawdę duże wrażenie atole koralowe. W trakcie wakacji na Polinezji Francuskiej koniecznie musimy zakupić słynne „czarne perły”, które są sprzedawane na wyspach jako pamiątki oraz symbol tego miejsca. Jeśli zaś pasjonujesz się historią to koniecznie powinieneś wybrać się na zwiedzanie tajemniczych piramid, ukrytych na wyspach czy pobawić się w odnalezienie posążków boga Tiki, których jest naprawdę bardzo wiele. Wczasy na Polinezji Francuskiej to doskonała okazja do podziwiania przepięknych, malowniczych wodospadów, rozległych, białych plaż oraz krystalicznie czystych, bajkowych wód. Znajdując się na terenie Polinezji Francuskiej koniecznie musisz zajrzeć także do tętniącej życiem stolicy Papeete, w której na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie oraz poznasz niesamowitych ludzi. Gdy już będziesz na terytorium znanej i bogatej w piękne krajobrazy wyspie Tahiti - warto zwiedzić ją całą.

Warto przeczytać