​Wczasy w egzotycznym kraju to marzenie nie jednego z nas. Jeżeli szukamy miejsca pełnego ciepła, radości, zabawy i przygody, Jamajka powinna być naszym następnym celem wakacyjnym. Piękna wyspa stała się jednym z najpopularniejszych miejsc na wakacje na półkuli zachodniej z wielu powodów. Jedzenie, plaże, muzyka i wyjątkowa kultura to tylko niektóre z powodów, dla których ściągają tu ludzie z całego świata. 

Przepiękne plaże
Jako wyspa otoczona Morzem Karaibskim, Jamajka oferuje rozległe połacie spektakularnych plaż z białym piaskiem. Na wyspie znajdują się jedne z najbardziej imponujących plaż na Karaibach z krystalicznie niebieskimi wodami i pięknymi krajobrazami oraz cudownymi zachodami słońca. Większość plaż położona jest wśród bujnej zieleni lub w bliskim sąsiedztwie gór, dzięki czemu są one doskonałym miejscem na relaks. Bez względu na to, którą plaże wybierzemy na wyspie, z pewnością nas zachwyci.

Tropikalna, ciepła pogoda
Jedną z najlepszych rzeczy na Jamajce jest to, że możemy zdecydować się na wakacje tutaj praktycznie o każdej porze roku. Turyści przybywają na wyspę, szczególnie w okresie zimowym, by odpocząć od chłodu, założyć strój kąpielowy i zrelaksować się na plaży. Podczas gdy większość wyspy jest ciepła, wzgórza Blue Mountain zapewniają bardziej relaksującą i chłodniejszą temperaturę.

Tańce uliczne dancehall lub koncerty reggae na żywo 
W każdym dniu tygodnia można na Jamajce obejrzeć taniec uliczny. Tańce uliczne, będące ważnym elementem kultury dancehall, obejmują tworzenie całych spektakli tanecznych w małych społecznościach. Lokalny DJ gra muzykę, podczas gdy miejscowi i turyści wychodzą na ulicę, by tańczyć, cieszyć się muzyką oraz integrować się. Dla miłośników reggae również organizowane są specjalne atrakcje. Jamajka po prostu żyje muzyką i tańcem.

Jedyna w swoim rodzaju kultura Jamajska Jamajka ma unikalną i żywą kulturę. Jest to jedna z najbardziej popularnych i niezwykłych kultur na świecie. Poza niesamowitym jedzeniem i muzyką, jednym z najlepszych aspektów kultury jest styl życia i przyjazna natura Jamajczyków. Istnieje wiele kulturalnych miejsc, takich jak  Muzeum Boba Marley’a i Devon House, gdzie odwiedzający mogą poznać historię i kulturę Jamajki.

Spływ rzeką Martha Brae
Spływ Martha Brae to jedna z najbardziej relaksujących aktywności na Jamajce. Rafting został spopularyzowany przez hollywoodzką gwiazdę filmową Errola Flynna, który odwiedził Jamajkę w 1950 roku. Odtąd atrakcja związana z pływaniem bambusowymi tratwami stała się dość popularna wśród mieszkańców i turystów. Trasy Martha Brae River są jednym z najlepszych sposobów na odkrywanie tropikalnego wnętrza Jamajki.

Piękno Błękitnej Laguny
Błękitna Laguna w Portland na Jamajce jest jedną z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych na wyspie. Laguna jest również popularna wśród turystów ze względu na jej obecność w filmie " Koktajl" z Tomem Cruise'em z 1988 roku , a także w filmie "Błękitna laguna" z Brooke Shields z 1980 roku. Laguna ma czyste turkusowe wody otoczone bujną zielenią. Goście mogą nurkować w jej wodach lub odpoczywać na ciepłych delikatnych piaskach.

Trekking w Górach Błękitnych
Góry Błękitne na Jamajce to najwyższe pasmo górskie po wschodniej stronie wyspy. Góry Błękitne charakteryzują się chłodną temperaturą, bujną zielenią i przytulnymi domkami dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta. Wzgórza Błękitnej Góry są także idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i kempingowej. To miejsce słynie z popularnej na całym świecie kawy Blue Mountain.

Jeżeli chcesz odwiedzić Jamajkę, to zrób to z Planet Escape - wszystkie informacje pod tym linkiem --->  http://planetescape.pl/kraj/jamajka/

Warto przeczytać