Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Oprócz wyjątkowej ceremonii niezwykle ważne jest miejsce, w którym odbędzie się wesele. To od klimatu i wyglądu wybranej lokalizacji w dużej mierze zależą wrażenia zaproszonych gości. Podpowiadamy, jak wybrać idealne miejsce na tą niepowtarzalną uroczystość?

Każda Młoda Para pragnie, aby dzień ślubu był tym najpiękniejszym i niepowtarzalnym dniem nie tylko dla niej samej, ale również dla gości. To właśnie właściwy wybór miejsca jest jednym z podstawowych czynników, które sprawiają, że ten moment w życiu na zawsze pozostaje w pamięci.

Należy dokładnie przemyśleć to, w jakim lokalu będzie zorganizowane przyjęcie. Warto w tym przypadku skorzystać z propozycji wyspecjalizowanego domu weselnego, restauracji lub hotelu. Tego typu lokale dysponują pomieszczeniami specjalnie dostosowanymi do organizacji imprez, posiadają własne zaplecze gastronomiczne z szerokim menu weselnym oraz profesjonalną obsługę. Taki wybór umożliwia zminimalizowanie nieprzewidzianych kosztów oraz niespodzianek organizacyjnych, które mogą pojawić się w przypadku przygotowywania wesela na własną rękę.

Uroczystość w domu weselnym

Ten wybór jest idealny w przypadku większych wesel. Decydując się na dom weselny zyskujemy gwarancję zapewnienia odpowiedniej sali, która będzie specjalnie przygotowana do tego typu uroczystości. Ponadto w takim lokalu będziemy mieli zapewnioną profesjonalną pomoc z zakresu wystroju sali oraz prywatność dzięki ogrodzonym obiektom, zamkniętym na czas trwania imprezy oraz parkingowi wyłącznie do dyspozycji gości weselnych.

Przyjęcie w restauracji

Taki lokal doskonale sprawdzi się jako miejsce organizacji kameralnego wesela przewidzianego na niezbyt dużą liczbę gości. Dzięki dobrej lokalizacji, najczęściej w centrum miasta, goście będą mogli z łatwością do niego dotrzeć, np. komunikacją miejską. Niepowtarzalny klimat i wysokiej jakości kuchnia to dodatkowe argumenty przemawiające za organizacją przyjęcia weselnego w restauracji.

Wesele w hotelu

Duże przyjęcia weselne, w których będzie uczestniczyło wielu przyjezdnych gości najlepiej jest organizować w restauracjach hotelowych. Wyprawiając wesele w takim obiekcie możemy łatwo i wygodnie ulokować naszych gości. Dodatkowo w ofercie hoteli, które organizują tego typu imprezy znajduje się także pokój dla Młodej Pary. Dzięki temu zyskujemy możliwość szybkiego przebrania się, poprawienie makijażu, odpoczynku czy przechowania prezentów ślubnych.

Termin jako kluczowy warunek wyboru

Oprócz wyboru lokalizacji uroczystości weselnej niezwykle ważny jest także termin jej organizacji. Najlepszą i najpopularniejszą porą jest sezon wiosenno-letni. Wtedy możemy skorzystać z oferty lokali, które posiadają własne ogrody czy tarasy umożliwiające zorganizowanie np. grill czy pieczonego świniaka. Taras dodatkowo może posłużyć za palarnie dla gości.

Warto zaznaczyć jednak, że wybierając lokal w okresie letnim, kiedy występują upały, należy zwrócić uwagę na to, czy jest wyposażona w klimatyzację. Ochłodzi ona salę i poprawi komfort zabawy.

Nie wiesz jak zaprosić rodziców na slub ? Skorzystaj z porad jak powiedzieć rodzicom o ślubie

 

Warto przeczytać