Cygara, rum, mohito, gorące rytmy i taniec wychodzący na ulice, a do tego rajskie plaże. Kuba może przyciągać, zachwycać, fascynować. Dlatego ta niezwykła wyspa jest niezwykle popularnym kierunkiem wśród turystów decydujących się na dalekie podróże.

Hawana. Niepowtarzalna i zachwycająca.

Zwiedzanie wyspy warto rozpocząć od jej serca, czyli stolicy kraju, Hawany. Na całym świecie trudno znaleźć drugie, podobne miasto. Mnóstwo tutaj niezwykłych zakątków, które posiadają ogromne znaczenie zarówno kulturowe, jak i historyczne. Ogromną przygodą wydaje się już sam spacer uliczkami miasta. Z każdego kąta dochodzi muzyka, tancerze salsy dają popisy swych umiejętności, uliczni muzycy grają na żywo przenikającą do głębi muzykę. Miejscem, którego nie można ominąć w trakcie spacerów jest Maleconie, promenada rozciągająca się wzdłuż wybrzeża o długości kilku kilometrów. Hawana oferuje nam również mnóstwo muzeów i zabytków. Zainteresowanie turystów wzbudza także kolonialna architektura.

Będąc tu aż grzech nie zrobić typowo kubańskich zakupów. W licznych sklepach i na ryneczkach pełno pamiątek oraz różnego rodzaju upominków. Co trzeba koniecznie przywieźć z Kuby? Na pierwszym miejscu oczywiście tradycyjny rum. Z alkoholi polecane są również kokosowe lub ananasowe likiery. Symbolem Kuby są cygara, warto więc również o nich pomyśleć. Doskonałym prezentem przywiezionym z podróży będzie też kubańska kawa.

Cayo Santa Maria

Cayo Santa Maria to cudowna wysepka należąca do Archipelagu Jardines del Rey (Królewskie Ogrody) Region ten za sprawą walorów przyrodniczych, wpisany jest na listę UNESCO. Każdy, kto odwiedzi to wyjątkowe miejsce, nie będzie miał wątpliwości, że jego obecność na liście UNESCO jest uzasadniona. Można się tu całkowicie zatracić w relaksie obcując z piękną przyrodą. Turyści preferujący aktywny wypoczynek mają również mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Nurkowanie, snorkeling, rejsy łodziami oraz liczne udogodnienia miejscowych hoteli takie, jak baseny, korty tenisowe, siłownie nie pozwalają się nikomu nudzić. Na wyspie znajdują się dwa Puebla – miasteczka turystyczne: La Estrella i Las Dunas z licznymi restauracjami, dyskotekami, kręgielniami oraz sklepami. 

 

Warto przeczytać