Jeżeli marzymy o wyprawie życie, która zagwarantuje nam mnóstwo fantastycznych wspomnieć i niezwykłych wrażeń, warto zwrócić uwagę na niewielkie państwo położone w Ameryce Południowej pełne kolonialnych miasteczek, egzotycznych plaż oraz wspaniałych i nastawionych życzliwie do turystów mieszkańców. Państwo, w którym wysokie szczyty Andów górują nad tajemniczymi amazońskimi lasami deszczowymi. Ekwador, bo o nim mowa to miejsce niezwykłe. Znajdujące się nieopodal wyspy wulkaniczne Galapagos znane z niespotykanej fauny i flory to doskonałe uzupełnienie wycieczki do Ekwadoru.

Atrakcje turystyczne Ekwadoru

Stolica Ekwadoru Quito to z pewnością jeden z obowiązkowych punktów podróży do tego kraju. Szczególnie godne uwagi jest historyczne centrum miasta, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Park Alameda, Bazylika, Aleja Siedmiu Krzyży, Pałac Prezydencki, Główna Katedra, Kościół La Compania, kościół i Plac San Francisco… to tylko jedne z wielu atrakcji tego miasta.

 

20 km na północ od Quito zlokalizowany jest Mitad del Mundo, czyli wyjątkowy pomnik środka świata. Pokazuje on miejsce, w którym biegnie linia równika. W jego pobliżu można odwiedzić dwa muzea. W muzeum etnograficznym zetkniemy się wyjątkową kulturą Ekwadoru i poznamy życie jego mieszkańców. Natomiast Muzeum Inti Nan da nam wyjątkową okazję postawienia stopy na równiku oraz wykonania kilku eksperymentów, które mają potwierdzić, że jest to rzeczywiście równik.

 

Na południe od Quito znajduje się Park Narodowy, określany również, jako Aleja Wulkanów. To tutaj można podziewać Cotopaxi, czyli najwyższy czynny wulkan na świcie. Ma aż 5897 m. wysokości. W jego pobliżu można odwiedzić również cudowne jezioro Limpiopungo. Będąc w tym miejscu trudno nie zwrócić uwagi na niesamowitą, endemiczną florę i faunę tego regionu.

Wyspy Galapagos

Jedną z największych atrakcji wyprawy do Ekwadoru może okazać się wycieczka na jedną z wysp Galapagos. Ciekawym doświadczeniem jest z pewnością odwiedzenie stacji badawczej Charlesa Darwina na wyspie Santa Cruz. Można tu zapoznać się z programem opieki nad żółwiami oraz przywitać się z wielkim żółwiem Diego. Wyspa Isabela z kolei znana jest z hodowli flamingów. Na Galapagos znajduje się też Sierra Negre, jeden z największych wulkanów na świcie. Krater o średnicy 7 km. robi niesamowite wrażenie. Amatorom mocnych wrażeń z pewnością spodoba się piesza wędrówka do aktywnego krateru wulkanu Chico i możliwość zajrzenia do wypełnionego gorącą lawą wnętrza krateru.

 

 

Warto przeczytać