Posiadanie dzieci nie wyklucza zagranicznych wojaży. Sprawdziliśmy, gdzie nasi rodacy latają z dziećmi. Okazało się, że podróżują nie tylko po Europie.
Wakacje z dziećmi – południowa Europa
Grecja, Turcja, Bułgaria i Hiszpania to cztery kraje, które są najczęściej wybierane przez Polaków jako kierunek wakacji z dziećmi. Głównym kryterium jest przewidywalna pogoda, co w przypadku pakowania dziecięcego bagażu ma niebagatelne znaczenie. Istotna jest też stosunkowo nieduża odległość. Lot samolotem to kwestia maksymalnie czterech godzin. Do Bułgarii można wybrać się również samochodem. Wbrew pozorom to opcja wybierana wcale nie tak rzadko, szczególnie przez rodziców bardzo małych dzieci.
Grecja w wyborach rodziców to przede wszystkim wyspy: Kreta, Rodos, Kos i Zakynthos. Bułgaria to tradycyjnie Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, ale też pomniejsze miejscowości nad Morzem Czarnym. W Turcji rodzice stawiają głównie na Riwierę Turecką, a więc te miejsca, gdzie nie brak słońca, doskonałej infrastruktury, ale też i ciekawych miejsc, które warto pokazać nieco starszym dzieciom. Jeśli chodzi o Hiszpanię, to prym wiodą Wyspy Kanaryjskie.
Wakacje z dziećmi – Afryka
Tu nie ma niespodzianki. Jeśli chcemy wybrać się z dzieckiem dalej niż na południe Europy, najczęściej wybieramy Egipt, a dokładniej Hurghadę nad Morzem Czerwonym. To sprawdzony, wybierany od lat kierunek. Za Egiptem przemawia dobrze przygotowane zaplecze turystyczne, długi sezon letni, czyste plaże i atrakcje dla dzieci. Warto sprawdzić wakacje z dziećmi w ofercie ITAKI. To opcja dostępna nie tylko w Egipcie, gwarantująca rodzicom kilka godzin w ciągu dnia tylko dla siebie. Maluchy w tym czasie dobrze się bawią i wypoczywają pod opieką animatorów.
Egzotyczne wakacje z dziećmi
Europa już znajoma, Egipt za blisko? Ci, którzy tak uważają, wybierają naprawdę egzotyczne kierunki w okolicach strefy równikowej. Tutaj prym wiedzie Kuba. Za wyborem przemawia nie tylko bliska obecność Morza Karaibskiego oraz osławione drinki na bazie kubańskiego rumu z obowiązkową palemką podawane na białej plaży. Rodziców bardziej interesuje doskonała infrastruktura, duża liczba hoteli z basenami i atrakcje dla dzieci. Kuba uważana jest za jeden z bardziej rodzinnych kierunków w rejonie Karaibów.
Wakacje z dziećmi – oferty last minute
Za nami ponad połowa wakacji, nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej ciekawych ofert last minute, także na wakacje z dziećmi. Niektóre z nich mogą być przecenione o kilkanaście i więcej procent. Jednak w przypadku podróżowania z dziećmi cena nie powinna grać kluczowej roli. Ważne są też inne rzeczy, na przykład odległość od lotniska, odległość od plaży (warto sprawdzić, czy będzie to plaża piaszczysta z łagodnym zejściem do wody), liczba hotelowych atrakcji dla dzieci, możliwość skorzystania z opieki animatorów, płytkie brodziki przy basenach czy miniaquaparki dla najmłodszych.
Przy polowaniu na atrakcyjne oferty last minute trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka – młodsze dzieci mogą spać razem z rodzicami, starszym należy się pełnoprawne dorosłe łóżko. Czasem okazuje się, że trudno jest zarezerwować rodzinną ofertę dla czterech osób w jednym hotelu, dlatego lepiej nie czekać do ostatniej chwili na jeszcze niższe ceny.
Wakacje z dziećmi – ile to kosztuje
Wakacje z dziećmi to zawsze nieplanowane wydatki, dlatego większość rodzin decyduje się na ofertę all inclusive, która zapewnia im dostęp do szerokiego menu i hotelowych atrakcji. Przynajmniej w tym miejscu nie trzeba myśleć o dodatkowych opłatach.
Ceny „dorosłych” urlopów są bardzo różne, zależą od terminu, standardu hotelu, lokalizacji itp. W przypadku Europy i Egiptu ceny wahają się między dwoma a trzema tysiącami złotych. Jeśli chodzi o Kubę, cena będzie co najmniej dwukrotnie wyższa.
Warto przeczytać
- 5 lipca 2022
Bali to turystyczne zoo, które w konkurencji na najbardziej hedonistyczne miejsce w Azji przegrywa tylko z wyspami w Tajlandii. Generalnie znajdziemy tu wszystko: park wodny...
Czytaj dalej- 23 czerwca 2022
Birma to kraj, który przez lata doświadczał izolacji od reszty świata. Nic, więc dziwnego, że Myanmar, bo taka jest obecna nazwa Birmy, mimo postępującego rozwoju, pełen...
Czytaj dalej