Grecja położona na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego, w miejscu, w którym Europa styka się z Azją. Stolica kraju są Ateny, a kraj od 2001 roku jest członkiem strefy euro. Grecja stała się także członkiem Unii Europejskiej w roku 1981 oraz członkiem strefy Schengen w 1992 roku. Do terytorium państwa greckiego należy zaliczyć ponad 2 tysiące wysp rozsianych na morzach Egejskim oraz Jońskim, ale tylko 165 z nich są wyspami zamieszkałymi.

Olimp jest najwyższym szczytem na terenie całego kraju. Mówiąc o tym pięknym państwie nie sposób pominąć faktu, że jest ona kolebką europejskiej cywilizacji. Dokonali ogromnych dokonań w dziedzinie medycyny, matematyki i astronomii. Greckie polis to także początek demokratycznych rządów. Dokonania starożytnych przodków zauważalne są także w literaturze, filozofii, sztuce itd. Według uchwalonej w 1975 roku konstytucji państwo jest republiką. Władzę ustawodawczą sprawuje jednoizbowy parlament, który liczy 300 członków, wybieranych na 4-letnią kadencję. Pod względem administracyjnym kraj podzielony jest na 3 regionów.

Więcej o wakacjach w Grecji dowiecie się tutaj -->  https://planetescape.pl/kraj/grecja/

Najważniejszymi sektorami gospodarki, które przynoszą największe dochody państwu jest rolnictwo, turystyka, budownictwo i żegluga. Podstawą kuchni greckiej jest między innymi ser kozi oraz ryby. Podstawowym składnikiem jest również oliwa z oliwek, która zarazem stanowi produkt wytwarzany na dużej skali na terenie tego państwa..

Warto przeczytać