Na prawdziwie luksusowe wakacje stać nielicznych – najdroższe hotele świata odwiedzają głównie gwiazdy filmu, arabscy szejkowie, oligarchowie i członkowie rodzin królewskich. Cena apartamentu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak termin pobytu, rodzaj pokoju oraz dodatkowe udogodnienia, jak specjalne menu. Jeśli jednak nie mamy specjalnych wymagań, ale chcemy zaznać odrobiny luksusu, możemy wybrać wariant ekonomiczny, którego cena będzie nieco niższa nawet na początku sezonu.

Hotel Grand Resort Lagonissi

Wakacje w Grecji są bardzo popularne, również wśród osób, które na co dzień nie żyją w luksusie. Jednak ateński hotel Grand Resort Lagonissi zapewnia standard, o jakim nie myślą bywalcy większości pensjonatów i hosteli. Turystów czekają takie atrakcje, jak prywatna łaźnia i plaża, lokaj spełniający potrzeby gości oraz kucharz przygotowujący specjalnie zamówione potrawy. Za ekskluzywnie urządzone wnętrza i obsługę trzeba jednak sporo zapłacić; najtańszy pokój – niewielki, ale z pięknym widokiem – będzie kosztował około 500 dolarów za noc.

Town House Galleria

Mediolan przyciąga nie tylko architekturą, ale uważany jest także za stolicę mody i miasto sztuki. Nic dziwnego, że najbardziej ekskluzywny hotel stworzono w zabytkowym budynku o pięknie zdobionej fasadzie. Lokalizacja w ścisłym centrum oraz gustownie urządzone wnętrza przyciągają znanych projektantów mody i gwiazdy muzyki. Średnia cena noclegu to około 1000 euro, najtańszy pokój możemy dostać już za połowę tej sumy.

Hotel Claridge

Londyński hotel Claridge nie należy do nowoczesnych, przeszklonych budynków, a i tak przyciąga tłumy zamożnych turystów. Budynek został utrzymany w stylistyce lat 30. i przebywając w nim, możemy mieć wrażenie, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Każdemu z oryginalnych wnętrz nadano charakterystyczne cechy, współgrające z nawiązującą do historii nazwą. Noc w tym niezwykłym miejscu mogą spędzić osoby, które zdecydują się wydać co najmniej 1200 dolarów.

Atlantis The Palm

Hotel w Dubaju to jedno z dwóch wyjątkowo luksusowych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dbałość o detale i wykończenie widać nie tylko w pokojach, których w całym hotelu jest aż 1500, ale przede wszystkim w konstrukcji zewnętrznej fasady, która zachwyca patrzących. Hotel wybudowano w formie dwóch wież połączonych mostem, a całość stylistką nawiązuje do tradycyjnego arabskiego budownictwa.
Najtańszy z pokoi ma aż 45 m2 i trzeba zapłacić za niego blisko 1300 dolarów. Do dyspozycji jego gości oddano także basen

 

Warto przeczytać