Jeśli masz ochotę na wyprawę pełną barwnych kontrastów oraz nowej duchowej energii koniecznie rusz w wyprawę po Indiach. Kraj ten skrywa w sobie mnóstwo tajemnic i zagadek a egzotyczna przyroda oraz mozaika etniczna sprawią, że podróż ta będzie niezapomniana. Wszystko to dobrze przyprawi aromatyczna kuchnia, która rozkocha w sobie każdego poszukiwacza nowych smaków.

Republika Indii to ogromne państwo o bogatej kulturze położone w Azji Południowej. Każdy stan pachnie mieszanką innych przypraw a wspaniałość i mnogość kolorów sprawią, że poczujesz się lżej na duchu. Wizyta w tym niesamowitym kraju o silnej, pozytywnej energii potrafi odbudować każdego. Pakuj więc plecak i ruszaj na indyjski szlak!

Starożytne Indie
Spragnieni poznania starożytnej indyjskiej kultury muszą koniecznie udać się do Starego Miasta w Hyderabad. Spotkasz tu krowy przechadzające się zatłoczonymi, wąskimi uliczkami a pachnące bazary, na których sprzedawcy przekrzykują się próbując zdobyć klienta oraz prezentują żywiołowo swoje towary spowodują, że poczujesz się jak w starym filmie. Do najpopularniejszych miejsc w mieście należy Charminar oraz szereg innych, antycznych meczetów jak Mecca Masjid. Ich wieże górują majestatycznie nad skromnymi, pachnącymi herbatą uliczkami. Najbardziej zdumiewająca jest zachodnia dzielnica Cyberabad, która przeniesie cię do technicznie zaawansowanego Tokio. Ten nagły kontrast robi ogromne wrażenie, jednak kiedy emocje już opadną warto bliżej przyjrzeć się tym technologicznych nowinkom.

Wspaniałe Delhi
Miasto Delhi stanowi obecnie administracyjne i kulturowe centrum Indii. Znajdziesz tu mnóstwo energii, uśmiechniętych i spokojnych ludzi oraz mnóstwo pysznych potraw. Przygotuj się jednak na dzikie tłumy, ponieważ ulice tętnią tu życiem na całego. Do tego latem jest tu wręcz nieznośnie upalnie a zimą mroźnie, jednak mimo tych atmosferycznych niedogodności warto zwiedzić to piękne miejsce, w którym na pewno się zakochasz. Podróżnicy zgodnie stwierdzają, że najlepiej przybyć tu między wrześniem a listopadem. W zgiełku ruchliwych ulic warto spróbować golgappas i chaat papdi, czyli lokalnych pączków i nadziewanego, smażonego chleba, który uwiedzie nawet najbardziej wybredne podniebienia. Spacerując możesz podziwiać piękną świątynną architekturą, pełną tajemniczych oraz barwnych rzeźb. Warto również przejechać się lokalnym metrem, wysączyć drinka w Imperial Hotel oraz powłóczyć się po bazarach w dzielnicy Stare Dehli. W mieście znajdziesz też piękny Czerwony Fort oraz stare mongolskie budynki. Po całym dniu żywiołowych hałasów dobrze wyciszyć się w słynnej Świątyni Lotosu.

Różowe miasto
Jaipur pełne jest charakterystycznej zabudowy pomalowanej na różowo tak, że całe miasto wręcz lśni. Na centrum składa się przepiękny i bogato urządzony Pałac Miejski, w którym do teraz żyje dawna królewska dynastia. Jaipur to również niesamowity pałac na widzie Jal Mahal, świątynia Govind Dev Ji pełniąca istotne tło we wszystkich legendach o Kriszna oraz fantastyczne obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar.

Nowoczesne Bangalore
Przybądź do indyjskiej Doliny Krzemowej! Bangalore to nowoczesne centrum technologiczne, gdzie wciąż powstają nowe firmy IT. Wśród błyszczących neonów, restauracji oraz szybkich samochodów możesz robić zakupy na Brigade Road oraz w luksusowym UB City Mall. Wielbiciele piwa będą mogli skosztować pysznego trunku warzonego w małych, lokalnych browarach. Współczesne drapacze chmur wyrastają co chwila w nowych zakątkach miasta a w centrum znajdziecie przepiękne, kolonialne wille, ogromny pałac Bangalore Palace oraz zielone oazy jak Park Cubbon. W Bangalore posmakujesz prawdziwie wielkomiejskiego życia.

Tropikalny raj
Karela to prawdziwy raj na ziemi schowany w głębokim południu Indii. Znajdziesz tu krystalicznie czystą, mieniącą się w słońcu wodę, długie plaże oraz ogromne nerkowce, których ciężkie gałęzie uginają się pod ciężarem przepysznych owoców. Tutaj każdy będzie mógł się wyciszyć i nabrać dystansu do życia. Warto przyjechać w te rejony, aby odpocząć po zwiedzaniu zatłoczonych i hałaśliwych miast indyjskich. Jeśli lubisz spędzać czas na łonie natury koniecznie udaj się w trasę po Błękitnych Górach. Zobacz Ghaty Zachodnie, gdzie kryje się cudowny wodospad Athirapally oraz przepraw się przez przepiękne laguny. Po całym dniu atrakcji pora zasmakować w słynnej już na całym świecie ze swej pikantności kuchni. Warto przygotować zawczasu mleczko kokosowe, które pozwoli złagodzić podrażnione kubki smakowe. Jednego możesz być pewien – nie będziesz się nudzić.

Warto przeczytać