Ekwador, niewielki kraj na mapie Ameryki Południowej znajduje się na wielu trasach podróży przez ten niezwykły kontynent. W głębi lądu pośród wzgórz wyrastają wyjątkowe kolonialne miasta, które kontrastują z wysokimi szczytami Andów. Wybrzeże obfituje w rustykalne nadmorskie miasteczka i posiada jedną z największych atrakcji Ekwadoru, znane na całym świecie Wyspy Galapagos. Ten mały kraj z pewnością stanowi imponujące wyzwanie dla zagranicznych turystów gotowych na odkrywanie jego uroków.

Pętla Quilotoa
Pętla Quilotoa składa się głównie z małych, andyjskich wiosek, które otaczają słynne jezioro wulkaniczne Quilotoa. Nie powinniśmy przegapić tego miejsca w Ekwadorze, nie tylko ze względu na jezioro, które jest piękne, ale również z powodu wyjątkowej i bogatej kultury górzystych wiosek. Wioska Quilotoa leży pośród górskich przełęczy, których doliny są domem dla wędrownych pasterzy i ich stad. Wioska żyje głównie z turystyki. Pełna jest przytulnych schronisk i restauracji. Obserwowanie życia tutejszej górskiej społeczności samo w sobie stanowi nie lada atrakcję.

Planetescape.pl
 

Mindo
Mindo to małe miasteczko położone w gąszczu lasu w Ekwadorze. To wspaniałe miejsce, aby spędzić kilka dni wędrując po okolicznych wodospadach i po prostu zaczerpnąć świeżego powietrza. Po czasie spędzonym w Quito, Mindo to prawdziwa oaza spokoju. Miasteczko słynie z różnorodności biologicznej i jest rajem dla miłośników obserwacji ptaków. Obszar jest niesamowicie piękny, a nawet najbardziej leniwi podróżni nie pozostaną tutaj bezczynni.

Basílica del Voto Nacional
Ta katedra została zbudowana, aby symbolizować oddanie Ekwadoru Kościołowi Rzymskokatolickiemu. Wciąż pozostaje nieukończona, a pogłoski krążące wśród Ekwadorczyków głoszą, że świat się skończy, jeśli zakończy się jej budowa. Jest to największa neogotycka bazylika w obu Amerykach. Posiada cechy charakterystyczne dla architektury europejskiej. Fasada bazyliki jest podobna do katedry Notre Dame w Paryżu. Jedną z wyróżniających się dekoracji są gargulce, które wcale nie wydają się złowieszcze ani groźne. Po obu stronach budynku znajdują się dwie wieże zegarowe. Jeśli mamy wystarczająco dużo odwagi, aby wspiąć się po wąskich schodach, które prowadzą do wież, otrzymamy nagrodę w postaci pięknego widoku na całe miasto.

Wulkan Cotopaxi
Prowincja Cotopaxi szczyci się jednym z najbardziej olśniewających krajobrazów w Ekwadorze. Każdy widok tutaj sprawia, że czujemy się jak na planie filmowym. W jasny dzień widać rozległy wulkan Cotopaxi, który jest drugim najwyższym szczytem w Ekwadorze i prawdopodobnie najwyższym aktywnym wulkanem na świecie. Jego śnieżny szczyt kontrastuje z błękitnym niebem i zielonym krajobrazem. Warto udać się na długą przejażdżkę konną na Górę Ruminahui, gdzie można przyjrzeć się wulkanom z bliższej odległości. Możesz również odwiedzić sam wulkan Cotopaxi.

Wyspy Galapagos
Wyspy Galapagos to jedna z największych atrakcji przyrodniczych Ekwadoru i całej Ameryki Południowej. Przyciąga naukowców i miłośników przyrody z całego świata. Najbardziej znanym gościem na Galapagos był Karol Darwin, który przybył tu w 1835 roku, a obecnie istnieje na wyspach stacja badawcza jego imienia. Najpopularniejszym sposobem na zwiedzanie wysp jest podróżowanie łodzią, od łodzi żaglowych po luksusowe statki wycieczkowe. W wodach przybrzeżnych Galapagos istnieje wiele doskonałych miejsc do nurkowania. Jednak wyspy oferują również wiele ekscytujących przygód na lądzie, takich jak turystyka, wspinaczka górska, jazda konna i oczywiście obserwowanie niezwykłej, dzikiej przyrody

Warto przeczytać