Podróż do Afryki od zawsze była moim wielkim marzeniem. Kiedy, więc nadarzyła się okazja nie wahałam się zbyt długo. Namibia z niezliczonymi spektakularnymi atrakcjami przyrodniczymi rozrzuconymi po zakurzonym, suchym krajobrazie, unikalnymi w swoim oszałamiającym pięknie, przyciągała mnie, niczym magnes. W trakcie podróży do tego wyjątkowego kraju poznałam mnóstwo jego atrakcji. O to mi chodziło, aby doświadczyć, jak najwięcej. Postaram się wymienić najważniejsze z nich.

Kanion River Fish
Ten wspaniały kanion jest największy w Afryce i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Namibii. W jego ogromnym wąwozie ma swój bieg najdłuższa wewnętrzna rzeka w kraju, a w jej dolnym biegu znajdują się gorące źródła.

Wybrzeże Szkieletów
Wybrzeże Szkieletów to część Namibii, w której przetrwają tylko najtwardsze zwierzęta przystosowane do pustyni. Warunki do życia są tu naprawdę ciężkie. Ten obszar znany jest także z burzliwego morza i bardzo gęstej mgły, która przez lata pochłonęła życie wielu żeglarzy. Linia brzegowa usiana wrakami świadczy o zdradzieckich warunkach.

Chcesz przeżyć swoją podróż życia? Sprawdź najlepsza ofertę na stronie Planetescape.pl!

Kolmanskop
To widmowe miasto było niegdyś kwitnącym obszarem wydobycia diamentów, ale teraz leży na wpół zakopane przez piaski czasu. Jest w nim coś niepokojącego, a zarazem pięknego. Wizycie tutaj towarzyszy niesamowite uczucie gwałtownego opuszczenia. Roztrzaskane okna i samotne ulice penetruje wiatr.

Zwierzęta przystosowane do pustyni
Namibia jest domem dla okazów widowiskowej i niezwykłej przyrody, a wiele gatunków dokonało fizycznej adaptacji, aby przetrwać w suchych pustynnych warunkach. W wielu przypadkach niedobór wody zostaje przezwyciężony dzięki wypijaniu kropli skondensowanej mgły z liści roślin. Tutaj żyją jedynie najwytrwalsze zwierzęta.

Dead Vlei
Niektóre z najbardziej znanych fotografii Namibii pochodzą właśnie z tego regionu. Dead Vlei to gliniana patelnia charakteryzująca się ciemnymi, martwymi wielbłądowatymi drzewami, które, jak się uważa, mają ponad 900 lat i stanowią niesamowity kontrast dla jasnego podłoża. Na wycieczkę w to miejsce warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Meteoryt Hoba
Meteoryt Hoba jest największym na naszej planecie. Jest także największą naturalną masą żelaza istniejącą na ziemi. Został odkryty w 1920 roku i pozostaje dokładnie w miejscu, w którym uderzył w powierzchnię ziemi ponad 80 000 lat temu.

Narodowy Park Etosha
Wokół olbrzymiej solnej patelni, tak dużej, że można ją nawet zobaczyć z kosmosu, znajduje się wspaniały Park Narodowy Etosha. Tutaj turyści mogą podziwiać dzikie zwierzęta przychodzące do wodopojów, a park można zwiedzać przez cały rok.

Welwitschia Drive
Ta pustynna trasa znajduje się w północnym rogu Parku Narodowego Namib-Naukluft i zawiera 13 ponumerowanych kamiennych latarni w punktach o szczególnym znaczeniu. Czterogodzinna jazda kończy się przy największych i najstarszych roślinach w Namibii - welwiczii. To dziwny i wysoce unikalny gatunek pustynny określany bywa często, jako żywa skamieniałość.

Pustynia Namib
Pustynia Namib jest jednym z najstarszych obszarów pustynnych na świecie, a jej panoramiczne krajobrazy, nie mają sobie równych. Jest to ogromny teren nieustannie poruszających się żwirowych równin i wydm rozciągających się wzdłuż całego wybrzeża Namibii. Znaleziono tu ślady człowieka sięgające epoki kamiennej.

To oczywiście tylko jedne z wielu skarbów Namibii. Kraj ten ma ich o wiele więcej.

Warto przeczytać