Hawaje to jedna z najpiękniejszych i najlepszych wysp spośród całego archipelagu znajdującego się na Oceanie Spokojnym. Jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji, urlopu czy wczasów – to wyspa na której wypoczniesz, zażyjesz trochę słońca i ciepła oraz będziesz mógł podziwiać przecudny ocean – wierz mi szybko Ci się to nie znudzi! Dlatego też Hawaje są oblegane niemal przez cały rok przez turystów z całego globu ziemskiego i nie ma się co temu dziwić! Hawaje spokojnie można nazwać piękną krainą szczęścia, gdzie możesz zaznać lekkiej atmosfery wyspiarskiego życia, oglądać bajeczne i rajskie krajobrazy, poznać różnorodną kulturę oraz opalać się na rajskich i barwnych plażach niemal przez cały dzień. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego, czemu warto polecieć na Hawaje i co koniecznie musisz zobaczyć będąc już na miejscu! Miłej lektury! I pamiętaj - jeżeli zainteresuje Cię taka podróż, koniecznie sprawdź ofertę Planetescape.pl

Gdzie jedziesz na wakacje? Do Honolulu… to już nie żart!

Najładniejszym i najciekawszych miastem na Hawajach jest ich stolica, którą jest znane w Polsce z żarcików i powiedzeń Honolulu. Co ciekawe w języku hawajskim Honolulu znaczy „miejsce chronione”, a to dlatego, że jest to główny ośrodek międzynarodowego biznesu i obrony militarnej. Co tam warto zobaczyć? No cóż na pewno warto zwiedzić historyczną bazę amerykańskiej marynarki wojennej czyli słynne Pearl Harbor. Ponadto dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Arizona Memorial – jest to muzeum, w którym znajdziemy pamiątki z czasów japońskich ataków z 1941 roku. Zdecydowanie jest to coś, co warto zobaczyć będąc na Hawajach.

Niebiańskie, piękne plaże!

Po co lecieć aż na Hawaje – jeśli nie po to, aby wylegiwać się całymi dniami na rajskich plażach tuż przy oceanie? To marzenie nie jednego z nas. Będąc na Hawajach koniecznie powinieneś udać się na Molokini, jest to malutka wyspa, która leży około cztery kilometry od wybrzeża wyspy Mauri – znajdziesz tam turkusową, czystą krystaliczną wodę oraz przecudne plaże. Dużym atutem tej wyspy jest także jej kształt, który wygląda trochę jak półksiężyc, ponieważ jest on wynikiem zalania krateru wulkanu. Warto także wiedzieć, że woda tutaj jest tak czysta, że widoczność sięga aż do 46 metrów! Dlatego jeśli lubisz nurkować to na pewno będzie idealne miejsce dla Ciebie!

Co warto wiedzieć o Hawajach?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że Hawaje to wyspa, a zarazem jeden z najmłodszych pięćdziesięciu stanów USA – do których dołączyły w 1959 roku 21 sierpnia. Ciekawostką jest to, że jest w zasadzie jedyny taki stan, który znajduje się tylko i wyłącznie na wyspach. Leży on na archipelagu Hawaje, a dokładnie w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego. Cały archipelag to aż 137 wysp, jednak rzeczywiście zamieszkanych jest jedynie siedem. Warto również zaznaczyć, że archipelag jest pochodzenia wulkanicznego i rozpościera się na długości 2,5 tysiąca kilometrów. Zdecydowanie jest to doskonałe miejsce na relaks i wypoczynek. Dzięki wiejącemu ze wschodu wiatrowi wilgotność na wyspie nie jest aż tak ekstremalna, natomiast wysoka temperatura i tropikalny klimat nadają Hawajom dodatkowy urok.

A na koniec pora wycieczkę nad Krzywą Zatokę!

Krzywa Zatoka nazywana jest przez tubylców Zatoką Hanuma i jest to jedna z największych atrakcji na Hawajach. Zatoka znajduje się ponad parkiem narodowym, a to oznacza, że jest tam zakaz dotykania, chodzenia oraz posiadania jakiegokolwiek kontakt z cenną tutaj rafą koralową. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się obserwacja zamieszkujących zatokę Zielonych Żółwi Morskich oraz innych egzotycznych zwierząt.

Warto przeczytać