Podróż do krajów egzotycznych wymaga odpowiedniego przygotowania. Pakując walizki na taką wyprawę warto mieć pod ręką listę niezbędnych rzeczy. Możemy ją stworzyć sami na bazie różnego rodzaju porad dostępnych w sieci i poradników dotyczących podróżowania. Warto jednak skorzystać z naszej gotowej listy. Pakowanie będzie wówczas przebiegało dużo sprawniej. Będziemy również spokojni, że zabraliśmy wszystko, co konieczne.

Odzież i buty

Zacznijmy od bazy, czyli bielizny. Nie pakujmy jej za dużo. Można ją przecież z łatwością uprać. Niezbędnym elementem jest kostium kąpielowy. Warto zabrać dwa, aby utrata jednego z nich nie zepsuła nam plażowania. Zabierzmy sporo bawełnianych koszulek, zarówno zwykłych t-sirtów jak i podkoszulków na ramiączkach. Na upały będą one najlepszym rozwiązaniem. Może nam się zdarzyć poparzenie skóry. W tropikach o to nie trudno. Weźmy, więc jedną koszulę z długim rękawem, aby ewentualnych poparzeń nie wystawiać z powrotem na słońce. Panie z pewnością powinny spakować sukienkę plażową oraz pareo. Na wycieczki przydadzą się szorty, a na wędrówki po dżungli dłuższe, ale cienkie spodnie. Ochronę głowie zapewni kapelusz, czapka lub chustka na głowę. Pamiętajmy również o okularach przeciwsłonecznych. Absolutną koniecznością są wygodne buty np. sandały zapinane na rzep. Musimy zabrać również klapki na plażę. Dobrym pomysłem jest także spakowanie butów sportowych.

Artykuły kosmetyczne i apteczka

Punkt pierwszy na liście tego rodzaju artykułów to krem ochronny i sztyft do ust z odpowiednim filtrem. Kolejny niezbędny kosmetyk to balsam po opalaniu. Oczywiście potrzebne nam będą również rzeczy do codziennej higieny: szampon, mydło, dezodorant, pasta do zębów i szczoteczka oraz grzebień lub szczotka do włosów. Przyda się z pewnością mydło w kostce do prania. Pamiętajmy o preparacie odstraszającym insekty, najlepiej w sprayu. W apteczce powinny się znaleźć plastry opatrunkowe, tabletki przeciwbólowe, lek przeciwbiegunkowy oraz łagodnie przeczyszczający.

Inne przydatne rzeczy

Dobrze jest zabrać ze sobą przewodnik po regionie, do którego się wybieramy oraz jakąś lekturę na plażę. Przydatny może być mini słowniczek czy rozmówki, dzięki którym łatwiej porozumiemy się z tubylcami. Małe nożyczki, miniaturowy zestaw do szycia, scyzoryk to już akcesoria dla przezornych. Pamiętajmy o tym, by nie pakować ich do bagażu podręcznego, gdyż jest to zabronione. Na wycieczki potrzebny na, będzie również plecak lub torebka zapinana w pasie tzw. nerka.  Nie możemy zapomnieć również o aparacie fotograficznym. Będziemy przecież chcieli uwiecznić cudowne chwile w trakcie naszej podróży. 

 

Warto przeczytać