W zależności o tego na jaki obóz się wybieramy nasze pakowanie się powinno wyglądać inaczej. Nad morze możemy zabrać walizkę na kółkach, ale jeśli wybieramy się na obóz harcerski do lasu bardziej wskazany będzie plecak, bo nie damy rady nosić lub ciągnąć walizki po ściółce leśnej. Jednak istnieją podstawowe zasady, których możemy się trzymać wybierając się na jakikolwiek obóz.

Zawartość plecaka/walizki

W zależności od ilości dni na ile wyjeżdżamy i pogodę musimy określić co zabieramy, a co się nam nie przyda. Okazuje się, że problematyczną sprawą jest bielizna bo zajmuje sporo miejsca no ale przecież bez niej się nie obędziemy. Możemy zastanowić się nad zabraniem tylko dwóch, trzech par majtek i skarpetek bo najprawdopodobniej będzie istniała możliwość wyprania ich na miejscu. To zaoszczędzi nam sporo miejsca i kłopotu z dźwiganiem bagaży.

Ilość ubrań i butów

Czasami przygotowując się do wyjazdu pakujemy zbyt dużą ilość rzeczy, zwłaszcza tych, które nie przydadzą się w trakcie obozu. Ważne jest to, żeby było nam wygodnie i ciepło, a nie to czy prezentujemy się jak z wybiegu modelek. Musimy pamiętać o swetrach, bluzach bo wieczorami możemy narazić się na niską temperaturę. Nie wolno zapomnieć o stroju kąpielowym lub spodenkach do pływania, bo na pewno będzie okazja na wykąpanie się w pobliskim akwenie.

Obuwie jest także istotnym aspektem pakowania się na obóz. Trzeba koniecznie zabrać te najwygodniejsze i rozchodzone przez nas, żeby wygodnie się nam spacerowało. Warto rozważyć zabranie jakiś adidasów lub trampek na zmianę, bo nasze podstawowe buty należy co jakiś czas przewietrzyć lub wysuszyć. Przydatne będą także klapki, chociażby pod prysznic i kalosze, jeśli spodziewamy się deszczu.

Kosmetyki

Przybory do codziennej toalety także powinny znaleźć się w naszym bagażu. W celu zminimalizowania ich ciężaru możemy zaopatrzyć się w mini wersje przeznaczone dla podróżnych lub stosować kosmetyki 2 lub 3 w 1. Nie wolno zapominać o kremie z filtrem UV i jakimś nawilżającym, który ochroni nas przed wiatrem i zimnem. Oczywiście trzeba spakować niezbędne leki i podstawowe wyposażenie apteczki typu plastry i maści na skaleczenia lub stłuczenia.

Resztę rzeczy powinniśmy wybrać indywidualnie, w zależności od tego gdzie jedziemy i co jest dla nas niezbędne na co dzień. Wtedy mamy gwarancję udanego wyjazdu. 

Warto przeczytać