Ekskluzywne wakacje z biurem podróży bardzo często nazywane są wczasami dla leniwych. Wykupując opcję all inclusive wszystko mamy dosłownie podane na tacy i nie musimy się o nic martwić. Takie rozwiązanie pozwala nam rzeczywiście cieszyć się wolnym czasem i skupić na przyjemnościach związanych z wyjazdem. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się czy warto zainwestować w taką formę wakacji, podajemy najważniejsze argumenty przemawiające za wakacjami all inclusive.

Wakacje organizowane samodzielnie należy planować z dosyć dużym wyprzedzeniem. Musimy przecież zadbać o rezerwację noclegu, pomyśleć o wyżywieniu, wyszukać atrakcje. Tańsze bilety również dostępne są z reguły także na kilka miesięcy przed wyjazdem. Wczasy all inclusive jesteśmy w stanie wykupić w ostatniej chwili i mieć z głowy wszystkie problemy.

W trakcie pobytu w luksusowym hotelu o wszystko zadba hotelowa obsługa. Jej zadaniem jest spełnianie zachcianek klientów. My mamy jeden obowiązek: odpoczywać i relaksować się. Nie musimy pamiętać o wielu przyziemnych kwestiach takich, jak nastawienie budzika, zrobienie zakupów czy zarezerwowaniu biletów. Przy hotelu znajdują się plaże, na których również możemy liczyć na wyjątkową obsługę. Czyste ręczniki, parasol nad głową, wygodny leżak, drink z palemką… mamy do swojej dyspozycji wszystko, czego tylko potrzebujemy.

Kolejna zaleta wakacji all inclusive, którą docenią z pewnością zabiegani rodzice to możliwość zostawienia pod opieką hotelowej obsługi dzieci. Chwila oddechu bez najmłodszych jest czasem na wagę złota i choć niewielu rodziców się do tego przyzna, z pewnością przyda im się trochę „samotności”. Możemy być w tym czasie zupełnie spokojni o bezpieczeństwo naszych pociech.

W hotelu zarówno jedzenie, jaki napoje dostępne są nieograniczonych ilościach. Nie ma ryzyka, że będziemy chodzili głodni. Co więcej, w ramach napojów otrzymamy również drinki w barze na plaży czy kieliszek wina do kolacji.

Podczas wczasów all inclusive nie musimy posiadać przy sobie dużej gotówki. Wszystko mamy opłacone z góry. Wystarczą jedynie jakieś zaskórniaki na zakup pamiątek dla siebie czy rodziny. Unikamy, więc niebezpieczeństw związanych z posiadaniem większej gotówki… i jesteśmy spokojniejsi. 

 

Warto przeczytać