Spakowanie się na podróż jest dużym wyzwaniem zwłaszcza jeśli wybieramy się gdzieś z dzieckiem. Jak odpowiednio się przygotujemy będziemy miło wspominać wspólne chwile, a nie stresować się na samą myśl o wyjeździe. Urlop ma być nagrodą dla nas i naszego podopiecznego.

Ochrona przed słońcem

Podczas okresu letniego powinniśmy nacieszyć się promieniami słonecznymi bo reszta roku nie jest już tak sprzyjająca pod tym względem. Dzięki działaniu słońca nasz organizm syntezuje witaminę D, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości. W przypadku dziecka to jest podstawa więc nie można go chować przed promieniami. Nie wolno jednak przesadzić i narazić małoletniego na przegrzanie czy też spalenie skóry. W kontekście naszego przygotowania powinnyśmy mieć pod ręką krem przeciwsłoneczny, czapeczkę lub chustkę, którą okryjemy głowę dziecka oraz okulary przeciwsłoneczne, takie z filtrem UV. Nie zapominajmy także o odpowiednim nawodnieniu i unikaniu promieni słonecznych, gdy działają najmocniej (między godziną 11 a 15).

Przezorny zawsze przygotowany, czyli apteczka

Dziecko podczas wyjazdu szczególnie narażone jest na różne dolegliwości zdrowotne. Czy to emocje, czy zmiana klimatu lub kuchni i już możemy spodziewać się niestrawności. Podobnie jest też z łapaniem infekcji podczas częstych zmian temperatur. Lekarstwa możemy kupić praktycznie wszędzie, jednak lepiej mieć pod ręką kilka podstawowych środków przeznaczonych dla młodszych urlopowiczów. Nie zapomnijmy o plastrach i maściach na stłuczenia a także, jeśli nasze dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną o lekach na tą przypadłość.

Buty

Wygodne buty dla podopiecznego także powinny być naszym priorytetem, bo bez tego umęczymy się niemiłosiernie a nasze dziecko będzie cierpieć na wskutek niewygody. Obuwie powinno być stabilne, przewiewne i idealnie dopasowane do stopy. Powinno ją stabilizować ale z drugiej strony nie unieruchamiać. Najlepszym rozwiązaniem są buty z naturalnych materiałów dające większy komfort noszenia.

Trochę rozrywki dla dziecka

Samo podróżowanie może być emocjonującym doświadczeniem dla naszego podopiecznego, ale jak wiadomo dzieci szybko nudzą się, gdy muszą wysiedzieć dłużej na jednym miejscu. Trzeba pomyśleć więc o różnorodnych stymulujących zabawkach lub książkach w zależności od wieku dziecka. Świetnie sprawdzają się też gry planszowe, audiobooki oraz filmy animowane, które możemy wyświetlić dziecku na tablecie czy laptopie. 

 

Warto przeczytać