Na turystów wyjeżdżających do Meksyku czeka wiele niesamowitych atrakcji. Czasami aż trudno wybrać miejsca warte odwiedzenia, bo nawet kilkutygodniowa podróż mogłaby nie wystarczyć, aby zobaczyć je wszystkie. Przedstawiamy absolutny top atrakcji turystycznych Meksyku.

Niepowtarzalne Miasto Meksyk

To jedna z największych metropolii na świecie i prawdziwe centrum Meksyku. Pełno tu starych pałaców oraz kościołów. Jednak zwiedzając je warto, choć na chwilę odłożyć przewodniki i pójść na żywioł. Największą frajdą dla turystów jest poznawanie prawdziwego Meksyku. Na ulicach, w knajpkach, na lokalnych imprezach czy koncertach. Tutaj zetkniemy się z wyjątkową kulturą Meksyku.

Cudownym miejscem są pływające ogrody Xochomilco. Wywodzą się z indiańskiej tradycji. W dawnych czasach Indianie hodowali kwiaty na tratwach wyłożonych mułem. Takie ukwiecone łódki pływały po jeziorze albo pozostawały przycumowane do brzegu. Dzisiaj turyści mogą pływać wielobarwnymi łódkami po kanałach. Jednym z miejsc, które obowiązkowo trzeba zobaczyć w Mieście Meksyk jest Muzeum Fridy Kahlo. Trudno również ominąć jeden z największych stadionów na świecie Estadio Azteca. Turyści tłumnie odwiedzają też gmach Soumaya oraz Muzeum Sztuki Popularnej.

Wizyta w Mexico City to także okazja do skosztowania cudownych meksykańskich potraw. Co krok spotkamy tu stoiska, na których sprzedawany jest świeżo wyciskany sok z dodatkiem miodu. Nic tak nie dodaje energii w upalne dni. Spacerując po mieście możemy w przydrożnych budkach kupić tzw. dania do ręki. Oczywiście rekordy popularności biją tortille przyrządzane z rozmaitymi dodatkami.

Kościół Santiago

To pozostałość z okresu kolonizacji Meksyku. Kościół Santiago wybudowany został przez mnichów w XVI wieku. Braciszkowie postawili sobie za zadanie opiekę nad lokalną ludnością i oczywiście jej nawracanie. Okazało się jednak, że boskie plany są inne. W okolicy wybuchła epidemia, a uciekający przed nią mieszkańcy zostawiali ciała swoich bliskich w podziemnej kostnicy klasztornej. Jakiś czas później rzeka Grijalva, płynąca w pobliżu, kompletnie zalała budynek kościoła. Zniknął, więc on zupełnie z powierzchni ziemi oraz z ludzkiej pamięci. Około 50 lat temu poziom rzeki uległ radykalnemu obniżeniu. W ten sposób odkryte zostały pozostałości sakralnej budowli. Okazało się, że są bardzo dobrze zachowane. Turyści mogą podpływać tu łodziami i podziwiać to, co zostało z Kościoła Santiago. Szczęściarze w porze suchej mają nawet okazję zobaczyć kostnicę oraz podziemia klasztoru.

Spuścizna Azteków i Majów

Dzisiejszy Meksyk bez dawnych cywilizacji Azteków i Majów byłby zupełnie inny. Dlatego w podróży po Meksyku warto uwzględnić również miejsca związana z dawnymi plemionami indiańskimi.  Najbardziej popularny jest kompleks pałacowy Chichen-Itza na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju. Turyści mogą podziwiać tutaj kompleks niezwykłych piramid. Atrakcją jest nie tylko wejście do poszczególnych obiektów, ale również wspinaczka po piramidach, która odkrywa przed nami niesamowite widoki. 

 

Warto przeczytać