Karpacz to miasto, które jest wybierane przez turystów coraz chętniej, jest to w końcu znakomita alternatywa wobec zatłoczonego Zakopanego czy jego okolic. W dobie koronawirusa, Polacy (albo znaczna ich część) na pewno zdecydują się właśnie na wakacje w kraju – stąd, jeżeli i Ty do nich należysz, koniecznie zastanów się nad Karpaczem. Jeżeli będziesz szukał w nim noclegu – odwiedź Leśny Dwór, miejsce, które od lat przyciąga rzesze turystów, a jednocześnie, od 22.05, znów jest otwarte!

Szukasz noclegów w Karpaczu? Kliknij ► TUTAJ

Nie może dziwić fakt, że sam Karpacz jest wybierany tak chętnie – nie ma tutaj tak wielkich tłumów, ceny nie są również tak wywindowane, jak we wspomnianym Zakopanem. Kto odwiedza stolicę Tatr często, wie, że jest to np. miejsce, w którym paliwo jest najdroższe w całej Polsce – za litr zapłacimy nawet kilkadziesiąt groszy więcej, co jest olbrzymim przebiciem!

 

Komfortowy nocleg – klucz do znakomitego wypoczynku

Leśny Dwór to najstarszy pensjonat w Karpaczu. Jego historia sięga roku 1860. W chwili obecnej jest to oczywiście miejsce nowoczesne i komfortowe, jednak odwołuje się często do swoje tradycji i historii – nie jest więc nudne czy mdłe, wręcz przeciwnie, to połączenie ducha dawnych czasów i nowoczesnego komfortu, a to coś, co liczni goście naprawdę doceniają.

Na miejscu czekają aż 33 pokoje, podzielone na kilka rodzajów – te standardowe, rodzinne oraz te o podwyższonym komforcie. W pokojach rodzinnych czekają na gości nie tylko suszarki w łazienkach, ale również lodówki, do tego są one podzielone w taki sposób, by cała rodzina mogła w nich komfortowo spędzać weekend czy dłuższe wakacje.

W każdym z pokoi czekają natomiast wygodne łóżka, osobna łazienka z prysznicem, telewizor wraz z dostępem do telewizji naziemnej, bezprzewodowy, bezproblemowy oraz naprawdę szybki internet, nie zapomniano również o jednorazowych kosmetykach. Całość robi wrażenie, same pokoje są czyste, przestronne i prezentują się naprawdę pięknie, co tyczy się zwłaszcza pokoi o podwyższonym komforcie – jeżeli zależy nam na tym, by pokój swym wyglądem po prostu zachwycał, warto zdecydować się właśnie na tę opcję.

Szukasz noclegów z wyżywieniem w Karpaczu? Kliknij ► TUTAJ

Jeżeli ktoś poszukuje noclegów w Karpaczu, to właśnie ten pensjonat w Karpaczu okaże się znakomitym rozwiązaniem. Kluczem jest również bardzo dogodna lokalizacja. Pensjonat znajduje się przy ul. Karkonoskiej 1 – jest to miejsce dla turystów po prostu optymalne. Niezależnie od tego, czy danego dnia chcemy ruszyć w stronę górskich szlaków, czy też bardziej interesuje nas miasto, jego centrum czy liczne atrakcje, które ma do zaoferowania przyjezdnym, w obu przypadkach nie mamy do pokonania długiej trasy. Nie musimy przejmować się więc dodatkowym dojazdem, co jest naprawdę komfortowym rozwiązaniem.

Leśny Dwór oferuje noclegi z wyżywieniem, jednak dla gości znakomitym rozwiązaniem będzie również odwiedzenie restauracji Mamma Mia. To najstarsza restauracja w Karpaczu, która znajduje się tuż obok Leśnego Dworu. Jeżeli jesteście fanami kuchni włoskiej, nawet tymi naprawdę bardzo wymagającymi, będzie to miejsce idealne dla Was! To wygodna opcja, zwłaszcza jeżeli zawsze chcemy mieć dostęp do znakomitej jakości posiłków, blisko miejsca naszego noclegu.

Leśny Dwór oferuje też naprawdę wiele atrakcji i udogodnień dla dzieci, nie brakuje jednak również tych dla osób dorosłych. Specjalne krzesełka dla najmłodszych, plac zabaw czy bawialnia – docenią to nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Do tego czeka na nas sala kinowa, przeznaczana tylko dla gości Pensjonatu, nie zabraknie nawet infra-sauny, która okaże się idealnym wyborem, również po naprawdę aktywnym dniu spędzonym w górach.

 

Dlaczego Karpacz jest tak atrakcyjny dla turystów?

Znakomity nocleg to jednak niejedyny argument ku temu, by zdecydować się na odwiedzenie Karpacza. Samo miasto, jak i jego okolice, oferują naprawdę wiele. Muzea, Park Bajek, interaktywna wystawa klocków Lego – to tylko kilka z nich, które na pewno zainteresują najmłodszych. Nie można zapomnieć o znanej w całej Polsce Świątyni Wang – to kościół, który powstał na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii, lecz w wieku XIX w częściach trafił właśnie do Karpacza, gdzie wykorzystywany jest czynnie po dziś dzień!

Poznaj atrakcje dla dzieci oferowane w Leśnym Dworze. Kliknij ► TUTAJ

Dla fanów górskich szlaków idealnym wyborem okaże się Śnieżka. Jej 1602 m.n.p.m potrafią zrobić wrażenie. Na szczycie warto zatrzymać się na dłużej w schronisku – nie spełnia ono już swojej dawnej funkcji, lecz obecnie to znakomity punkt widokowy. Jeżeli pogoda nam dopisze, obędziemy mogli obserwować panoramę okolicy a widok sięgać może nawet 200 km!

Warto również odwiedzić Kocioł Małego Stawu – jedno z najbardziej urokliwych miejsc w tej okolicy, jeżeli natomiast jesteśmy fanami wspinaczki, na Kruczych Skałkach czekają na nas liczne trasy wspinaczkowe, zarówno dla amatorów, jak i osób bardziej zaawansowanych.

W okolicach też dzieje się wiele. W miejscowości Ściegny czeka na nas chętnie odwiedzane przez dzieci i rodziców Western City, natomiast w Kowarach czekają na nas sztolnie, w których w wieku XX wydobywano uran, by wykorzystać go przy budowie pierwszej radzieckiej bomby atomowej!

Zachęcamy do odwiedzenia Karpacza – to naprawdę znakomite miejsce na wakacje w Polsce w roku 2020. A jeżeli szukacie noclegu, nie zapomnijcie o Leśnym Dworze i jego ofercie!

Warto przeczytać