Wybierając się na wczasy z dzieckiem podczas pakowania możemy wpaść w panikę, bo przecież jest tyle rzeczy do zabrania i można o jakiejś ważnej zapomnieć. Warto zrobić sobie przemyślaną listę niezbędników i odhaczać zabrane rzeczy bo wtedy mamy gwarancję spakowania wszystkiego, co potrzebne.

Na początku musimy zastanowić się co rzeczywiście jest niezbędne, a czego raczej nie użyjemy podczas wyjazdu z dzieckiem. Niektóre rzeczy możemy przecież kupić na miejscu.

Podstawa to...

Obowiązkowo pakujemy wszystkie dokumenty swoje i dziecka, łącznie z książeczką zdrowia i ubezpieczeniem zdrowotnym. Warto schować wszystko do jednego pokrowca, żeby w potrzebie nie szperać w torebce i denerwować się, że nie możemy czegoś znaleźć.

Bardzo przydatne są infopaski, jeśli nasza pociecha samodzielnie chodzi, bo czasami wystarczy sekunda i stracimy je z oczu. Powinien znajdować się tam numer telefonu, imię i nazwisko dziecka, żeby móc szybko namierzyć opiekunów małego szkraba.

Pakujemy różnorodną odzież, zarówno na upalne dni jak i chłodniejsze noce i deszcze. Obuwie powinno być dopasowane do stopy dziecka, wygodne dla niego i stabilne.

Kosmetyczka i apteczka

Koniecznie zabieramy krem z wysokim filtrem UV i wszelakie środki czystości przeznaczone dla maluchów. Dodatkowo możemy wziąć ze sobą mokre chusteczki, nakładki na toaletę lub po prostu nocnik a także odrobinę proszku do prania i klamerki, bo jak wiadomo dzieciaki szybko się brudzą.

W apteczce powinniśmy mieć środki przeciwbólowe, na zaparcia i biegunkę, gorączkę, maści na uderzenia i oparzenia oraz plasterki różnej wielkości.

Co dla dziecka najważniejsze?

Jak już zapewniliśmy bezpieczeństwo naszemu podopiecznemu musimy zadbać o to, żeby się nie nudził. Bierzemy więc dla niego ulubione zabawki, czyli ulubioną przytulankę albo gdy dziecko jest starsze zabawki bardziej stymulujące. Dobrym rozwiązaniem są gry planszowe, kolorowanki, książki (także w formie CD) a także różnego rodzaju gadżety do zabawy w ruchu czyli: piłki, hulajnogi, rolki, ringo, badminton etc.  

Warto przeczytać