Meksyk stanowi doskonałe połączenie naturalnych skarbów, pięknych krajobrazów, niezwykle ważnych pod względem historycznym miejsc i kulturowych pereł. Wybrzeże Karaibów obfituje w cudowne, rajskie plaże, jak z widokówek. Biały piasek obmywany turkusowymi wodami Morza Karaibskiego skłania do błogiego relaksu i wypoczynku. Z pewnością w tym kraju można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Tulum
Pierwszym przystankiem mojej wielkiej meksykańskiej przygody było niezwykłe Tulum. Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce. Pierwszym z nich są plaże. Jeśli kochamy plażowanie, to nie ma lepszego miejsca w Meksyku, niż Tulum. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak idylliczne są brzegi tego niegdyś sennego nadmorskiego miasteczka. Niewątpliwie jedną z najbardziej charakterystycznych plaż w Tulum jest trafnie nazwana Playa Paraíso, czyli Rajska Plaża. Ma wspaniałe lazurowe wody, praktycznie biały piasek przypominający mąkę i mnóstwo kołyszących się palm dających cień.

Tulum słynie nie tylko ze wspaniałego jedzenia, pięknej linii brzegowej i bogatego życia nocnego, ale także z wielu prawdziwie fascynujących miejsc, które mają w tle spektakularną historię. Najbardziej charakterystyczne dla tego miejsca są ruiny Majów wznoszące się na skałach nad plażą. Warto dostać się tu z samego rana, zanim pojawią się hordy gości i zrujnują wasze zdjęcia. Tutejsza sceneria z pewnością was zachwyci. Jeśli dziedzictwo Majów to dla was interesujący temat, udajcie się do Cobá oddalonego zaledwie godzinę drogi od Tulum i szczycącego się spektakularną piramidą. Ta fantastyczna podróż w czasie zapadła mi w pamięć i z pewnością była jednym z najciekawszych doświadczeń podczas podróży do Meksyku.

Cancun
Turkusowe wody i obfitujące w białe piaski plaże Cancun są znane turystom z całego świata. Jednak miasto to posiada także wiele nieodkrytych klejnotów. Przekonałam się o tym w trakcie mojej wyprawy. Jednym z tajemniczych zakątków Cancun jest Isla Blanca. Spokojna i dziewicza natura tego ukrytego skarbu Cancun sprawia, że czujemy się niemal całkowicie odcięci od świata. Z każdej strony otaczają nas kryształowe wody. Isla Blanca znajduje się na północnym krańcu miasta, a gdy tam dotrzecie, warto znaleźć miejsce z najlepszym widokiem - punktem, z którego można obserwować całe morze, wybrzeże Cancun, Isla Mujeres, Laguna Chacmuchuch. Ten raj jest na uboczu. Większość turystów odwiedza popularne plaże, ponieważ znajdują się one w strefie hotelowej i są piękne, ale tu jest po prostu oszałamiająco. Żadne słowa, ani nawet żadne zdjęcia nie są w stanie oddać tych zachwycających krajobrazów.

Jeżeli chcesz zobaczyć Meksyk na własne oczy, kliknij i sprawdź ofertę --->  https://planetescape.pl/kraj/meksyk/

Laguna Chacmuchuch nie jest popularnym miejscem turystycznym, więc wiedzą o niej tylko miejscowi. To fantastyczna laguna z egzotyczną fauną. Jest domem dla różowych flamingów i 250 gatunków flory i fauny, w tym wielu dzikich ptaków. Znajduje się na północnym krańcu Cancun, przed Isla Blanca. Nie było mi tu trzeba zbyt wiele do szczęścia. Mogłabym godzinami obserwować przyrodę, robić ciekawe zdjęcia i delektować się tym zadziwiającym spokojem.

Isla Muheres
Nazwa „Wyspa Kobiet” brzmi intrygująco, prawda? Wynika ona z faktu, że miejsce to w czasach Majów związane było z kultem bogini Ixchel, która zgodnie z wierzeniami Majów odpowiedzialna była za płodność, wszystko, co związane z ciążą, porodem oraz za medycynę.

Białe, piaszczyste plaże Isla Mujeres są jednymi z najpiękniejszych na Karaibach. Playa Norte to rewelacyjny odcinek linii brzegowej, gdzie turyści mogą wypożyczyć leżaki i parasole i zrelaksować się pod spokojnymi palmami. Ci, którzy wolą zwiedzanie od plażowania, znajdą na wyspie starożytne ruiny świątyni Majów w Punta Sur, na południowym krańcu Isla Mujeres. Obszar ten zapewnia również niesamowite widoki na klify w Cancun i okolicznych zatokach. Na miłośników sztuki czeka natomiast park rzeźb z nowoczesnymi dziełami uznanych artystów.

Wielu podróżników przyciąga na Isla Muheres dzika przyroda. Sanktuarium żółwi w Isla Mujeres, Tortugranja, można znaleźć na zachodnim wybrzeżu wyspy. Atrakcją turystyczną jest kilka gatunków żółwi. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Wyspa jest także jednym z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji ogromnych ryb w miesiącach letnich, kiedy odwiedzający mogą dosłownie pływać obok rekinów wielorybich.

Entuzjaści sportów wodnych zakochają się w Isla Mujeres. Poza pływaniem i wędkowaniem, goście mogą spróbować nurkowania z rurką oraz snorkelingu na rafie Manchones, która rozpoczyna się tuż przy brzegu wyspy.

Warto przeczytać