Dżakarta często przedstawiana jest, jako tętniąca życiem metropolia, z wysokimi wieżowcami, ustawionymi wzdłuż zatłoczonych ulic. Dżakatrta to jednak o wiele więcej, niż tylko wszechobecne tłumy, wzmożony ruch uliczny i znakomite jedzenie. Miasto to oferuje turystom wiele wzbogacających doświadczeń kulturowych. Od niesamowitych zabytków po cudowne muzea. Odkryj najbardziej fascynujące doświadczenia kulturalne w stolicy Indonezji.

Odwiedź galerie sztuki
Charakterystyczna dla Dżakarty różnorodność dotyczy również tętniącej życiem sceny artystycznej. Różne inspiracje i historie przejawiają się w tutejszych dziełach sztuki. Od klasycznych po współczesne, od publicznych muzeów po prywatne galerie. Najlepsze dzieła sztuki w Dżakarcie są przede wszystkim świadectwem bogatej narodowej kultury i historii. Jeśli interesuje Cię historia sztuki Indonezji, odwiedź Galerię Narodową i podziwiaj 1700 imponujących dzieł sztuki z różnych epok. Muzeum Sztuki Współczesnej i Nowoczesnej w Nusantara (MACAN) to najnowsza i bardzo popularna galeria, prezentująca sztukę współczesną z Indonezji i całego świata.

Przejażdżka tradycyjną łódką w porcie Sunda Kelapa
Oprócz historycznego znaczenia, port Sunda Kelapa jest niewątpliwie czarującym miejscem do zobaczenia. Tradycyjne łodzie są starannie ustawione w starym porcie, a piękne kolory ozdabiają ich burty. Podczas gdy większość ludzi przed wspaniałymi łodziami robi idealne fotki na Instagrama, możesz wsiąść na pokład. Wynegocjuj z przewoźnikiem dobrą cenę i poproś go, aby zabrał cię w podróż ozdobną, tradycyjną łodzią. Wybrzeże jest doskonałym miejscem do podziwiania tutejszych wschodów i zachodów słońca.

Odwiedź miejsca kultu
Religia jest jednym z najbardziej fascynujących aspektów życia w Indonezji. Kraj uznaje sześć głównych religii, co przekłada się na pełen przegląd budowli sakralnych: meczetów, kościołów i świątyń w całej stolicy. Kultowy meczet Istiqlal znajduje się naprzeciwko neogotyckiej katedry, a kolejny kolonialny kościół usytuowany jest tuż za rogiem. Różne świątynie z pięknymi orientalnymi motywami można znaleźć także wokół Chinatown.

Poznaj Stare Miasto w Dżakarcie
Będąc jedną z najbardziej znanych dzielnic w czasach kolonialnych, Kota Tua w Dżakarcie (Stare Miasto) jest żywym fragment historii w tętniącej życiem metropolii. Obszar ten jest pełen starych budynków rządowych i centrów handlowych utrzymywanych przy życiu, jako muzea i miejsca dziedzictwa kulturowego. Możesz wygodnie zwiedzać atrakcje Starego Miasta, spacerując po okolicy, wybrać się na przejażdżkę kolorowym rowerem przez plac Fatahillah albo zrobić kilka ciekawych zdjęć w ekscentrycznym Rumah Akar.

Odkryj tajemnice batiku
Batik, czyli tradycyjna sztuka tworzenia pięknych tkanin to jeden ze znaków rozpoznawczych Indonezji i Dżakarty. Muzeum Włókiennictwa w Dżakarcie prezentuje ponad 1900 sztuk tkanin, od tradycyjnych, po bardziej współczesne. Muzeum pokazuje również narzędzia i posiada ogród pełen roślin używanych do tradycyjnego barwienia tkanin. Zdobądź praktyczne doświadczenia, dołączając do warsztatu batikowania zorganizowanego przez muzeum.

Odwiedź Taman Ismail Marzuki
Od 1968 roku Taman Ismail Marzuki (TIM) było prawdziwym centrum lokalnych artystów. Przez lata, mimo politycznych zawirowań, kompleks był ciągle udoskonalany. Obecnie TIM posiada nowoczesne teatry, tereny wystawowe, bibliotekę, księgarnie i wiele innych kulturalnych obiektów. Występy odbywają się zgodnie z dynamicznym harmonogramem i zawsze dzieje się tu coś ciekawego.

Warto przeczytać