Japonia zawsze była znana ze swojej wyjątkowej kultury i unikalnych tradycji. W tym wyspiarskim kraju z długą historią izolacji, wiele aspektów kultury rozwinęło się całkowicie niezależnie od wpływów zewnętrznych. Istnieje wiele powodów, dla których Japonia jest najbardziej wyjątkowym krajem na świecie.

Oszałamiające świątynie
Wszystkie piękne, starożytne buddyjskie świątynie i świątynie Shinto są wystarczającym powodem, aby odwiedzić Japonię. Jedno z najlepiej zachowanych miast w Japonii, Kyoto, oferuje dostęp do około 2000 buddyjskich świątyń. Wiele świątyń znajduje się w granicach miasta Kansai. Osoby zainteresowane budowlami sakralnymi powinny skierować swoje kroki do Nara, gdzie co najmniej osiem zabytków należy do światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tu jedne z najlepszych świątyń nie tylko w prefekturze Nara, ale w całym kraju. Warto je zobaczyć na własne oczy, bo wyglądają oszałamiająco.

http://planetescape.pl/oferta/wszystkie-kolory-japonii/

Niesamowite naturalne krajobrazy 

Japonia jest pełna doskonałych krajobrazów rozsianych po całym kraju. Wędrówki po jej zakątkach to doskonała okazja, aby zanurzyć się w jej naturalnym pięknie. Obraz, który natychmiast kojarzy się z Japonią, to w rzeczywistości drapacze chmur, jaskrawe neony i zaawansowana technologia, ale Japonia ma znacznie więcej do zaoferowania, niż miejskie krajobrazy. Spektakularny wygląd góry Fuji, wspaniały widok bambusowego lasu Arashiyama, liczne świątynie, cudowne ogrody i wspaniałe, surowe góry sprawiają, że Japonia jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody, bez względu na to, o jakiej porze roku odwiedzają ten kraj.

Kwitnąca Sakura i Hanami
Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni. Rzeczywiście, sakura, czyli ozdobne drzewa wiśniowe i ich kwiaty są symbolem tej niezwykłej krainy. Sakura-zensen, czas kwitnienia wiśni jest, co roku ważnym wydarzeniem w całym kraju. Każdego wieczora po prognozie pogody telewizja nadaje informacje na temat kwitnienia. Japończycy bardzo interesują się tymi danymi.

Znany jest tradycyjny, japoński zwyczaj oglądania kwiatów wiśni noszący nazwę hanami. To czas towarzyskich spotkań z rodziną i przyjaciółmi w parkach i świątyniach. Bardzo często mają one charakter pikniku. W ich trakcie prezentowane są tradycyjne utwory muzyczne i japońskie tańce. Hanami ma kilkusetletnią tradycję i jest jednym z najpopularniejszych japońskich zwyczajów. Nie da się ukryć, że sakury oraz Hanami jest również ogromną atrakcją turystyczną. Wiele osób udaje się do Japonii wczesną wiosną, aby zobaczyć drzewa wiśniowe w pełnym rozkwicie. Trwa wówczas także coroczny Narodowy Festiwal Kwiatów Wiśni.

Sagano Bamboo Forest
W tym miejscu pandy mogą czuć się, jak w raju. Zwierzęta te uwielbiają przecież bambus. Sagano Bamboo Forest to przepiękny bambusowy las znajdujący się w Arashiyama, drugiej najpopularniejszej dzielnicy turystycznej w Kioto. Spacer po wysokich bambusowych gajach jest, jak przeniesienie do innego świata. W sezonie turystycznym może tu być dosyć tłoczno. Jednak wizyta w Lesie Bambusowym jest obowiązkiem każdego, kto odwiedza ten region.

Hitachi Seaside Park
Hitachi Seaside Park, położony na północny wschód od Tokio, jest idealnym miejscem do odwiedzenia o każdej porze roku dzięki obfitości sezonowych kwiatów, które zmieniają krajobraz w niezwykłe kolorowe płótno. Wrzesień to najlepszy czas na wizytę, ponieważ wtedy kwitnie większość odmian, ale jeśli chcemy zobaczyć fascynujące kwiaty Nemophilia, nazywane Niebieskimi Oczami Dziecka, koniecznie odwiedźmy to miejsce w kwietniu i maju. 

Warto przeczytać