Od dawna marzą Ci się wakacje marzeń, ale nie masz czasu ani siły, żeby poszukać korzystnych ofert? A może nie masz pomysłu, gdzie można by wyjechać, aby było egzotycznie, kolorowo i aby się należycie zrelaksować? Koniecznie obierz za cel swojej podróży Filipiny! Jest to niesamowite wyspiarskie państwo, które składa się aż z 7 tysięcy wysp, więc będziesz miał co zwiedzać! Ponadto na Filipinach będziesz miał idealną okazję do tego, aby przemierzać dzikie, tropikalne dżungle, podziwiać bajeczne rafy koralowe, opalać się na białych plażach oraz kąpać się w krystalicznie czystej wodzie. Ponadto na wyspie czekają na Ciebie wędrówki w stronę malowniczych Wzgórz Czekoladowych na Boholu oraz spływ podziemną rzeką na Palawanie. Obowiązkowo także powinieneś się udać na trekking po wulkanach na Camiguin oraz na wyspę Siquijor, gdzie będziesz miał może jedyną szansę w swoim życiu na to, aby spotkać prawdziwych szamanów! Marzysz o romantycznych zachodach słońca, plaży i drinkach? Jeśli tak to koniecznie wybierz się na wakacje na Filipiny! Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego kiedy i dlaczego warto jechać na wakacje swoich marzeń właśnie na Filipiny! Miłej lektury!

http://planetescape.pl/kraj/filipiny/

Kiedy jest najlepsza pora, aby udać się w podróż na Filipiny?
Przede wszystkim na wizytę na Filipinach najlepszy czas jest pomiędzy miesiącem grudniem, a kwietniem, ponieważ wtedy panuje pora sucha i temperatura jest znośna dla ludzi z Europy. Co najważniejsze wilgotność powietrza wtedy nie powinna być większa niż 70 procent, natomiast temperatura nie powinna być wyższa niż 30 stopni Celsjusza. Ponadto właśnie w tym czasie opady nie występują na wyspie bardzo często, więc jest spora szansa, że uda na się opalić i miło spędzić czas naszych wakacji. Generalnie na Filipinach panują wysokie temperatury niemal przez cały rok, więc jeśli jesteś miłośnikiem gorącego słońca i upałów to będzie idealne miejsce dla Ciebie.


Co trzeba zobaczyć wybierając się na Filipiny?
Jeśli szykujesz się w podróż na Filipiny to koniecznie zajrzyj na stronę biura podróży Planet Escape – znajdziesz tam wiele ciekawych ofert wycieczek, właśnie w to miejsce. Oferują oni między innymi wypad do Czekoladowych Wzgórz na wyspie Bohol oraz spotkanie z miejscowymi Tarsjuszami (jedne z najmniejszych ssaków na świecie). Obowiązkowe będziesz musiał się także wybrać na Camiguin, gdzie czeka na Ciebie ogromna ilość wulkanów, gorące źródła, manilskie banany oraz kokosowe palmy. Ponadto jak już będziesz na Filipinach to obowiązkowo będziesz musiał się udać na wyspę Siquijor – gdzie spotkasz prawdziwych szamanów, wyruszysz na wyprawę do dżungli oraz zanurkujesz w wodach pełnych przepięknych raf koralowych!

Zobacz jak wygląda wyspa szamanów - Siquijor
Siquijor to mała i bardzo kameralna wyspa Filipin, którą na pewno od razu pokochasz. Jedną z atrakcji w tym miejscu jest zwiedzanie licznych jaskiń – brodząc w wodzie po pas – odkrywając je w towarzystwie dzikich nietoperzy. Obowiązkowo powinieneś także spróbować nurkowania wśród jednych z naprawdę najbardziej wyjątkowych i pięknych raf koralowych na całym świecie. Ponadto warto wybrać się na spacer po górach, w celu znalezienie plemion lokalnych szamanów oraz zobaczyć na własne oczy wodospad Cambugahay, którego widok naprawdę zapiera dech w piersi.

Odwiedź przepiękną, wulkaniczną wyspę Camiguin!
Wyspa Camiguin znajduje się na morzu Mindanae i jest na niej naprawdę mnóstwo wulkanów, dlatego też nazywa się ją „Tahiti Filipin”. To właśnie w tym miejscu będziesz mógł zażyć kąpieli w gorących źródłach, spróbować mango oraz bananów mailskich. Wśród atrakcji wyspy Camiguin można także wymienić rajskie plaże, spacery po wulkanach, wiele, pięknych wodospadów oraz zatopiony cmentarz. Tutaj też będziesz mógł spróbować smaku przepysznych langsaty oraz odpoczywać w cieniu palm kokosowych, które owoce będziesz mógł zbierać z plaży!

 

Warto przeczytać