Kto z nas nie marzy o wakacjach, wylegiwaniu się w słońcu na plaży, piciu drinków i odpoczywaniu? Większość z nas jest zmęczona trudem i rutyną za oknem, dlatego gdy mamy tylko wolną chwilę w pracy to na pewno zdarzy nam się zajrzeć na jakąś stronę biura podróży i sprawdzić jakie są oferty wycieczek na czas, kiedy wypada nam urlop. Jednym z miejsc, gdzie warto wybrać się na wakacje jest prawdziwa perła Oceanu Spokojnego, czyli Fiji. Otóż jest to archipelag 300 wysepek pełnych bajecznych plaż oraz raf koralowych. Bardzo popularne na tych wyspach są wszelkiego rodzaju sporty wodne takie jak żeglarstwo, surfing czy snorkeling. W trakcie nurkowania możesz zobaczyć manty i ławice kolorowych, przepięknych ryb oraz zapierające dech w piersiach rafy koralowe. Jeśli marzą Ci się wakacje w promieniach gorącego słońca, gdzie wsłuchujesz się w szum morza, trzymasz kokos w ręce i bujasz się na hamaku przy palmie to zdecydowanie Fiji jest miejscem, gdzie powinieneś się udać! Rozmyślasz nad tym kiedy najlepiej jest się udać na bajeczne Fiji? Nie wiesz co warto zobaczyć będąc na miejscu? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Jeżeli chcesz zobaczyć Fiji, koniecznie sprawdź ofertę:  https://planetescape.pl/kraj/fidzi/!


Kiedy najlepiej się wybrać w podróż na Fiji?
Dla osób, które lubią, gdy jest ciepło ale nie parno i wilgotno idealnym czasem na podróż na Fiji będzie okres od kwietnia do września, ponieważ temperatury wody wynosi wtedy około 25 stopni Celsjusza. Natomiast dla zwolenników bardzo ciepłej pogody najlepszym terminem będzie przyjazd w styczniu, lutym i marcu, ponieważ jest wtedy naprawdę gorąco, a temperatura wody wynosi nawet 27 do 29 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o okres od października do grudnia to temperatura wody waha się pomiędzy 26, a 28 stopniami Celsjusza. Musisz wiedzieć, że Fiji leży w strefie klimatu podrównikowego, więc warunki o nurkowania i odpoczywania są tu doskonałe niemal, że przez cały rok. Zawsze jednak trzeba być gotowym na przelotne deszcze, które pojawiają się przez cały rok.

Co warto zwiedzić w trakcie wizyty na Fiji?
Jeśli przygotowujesz się w podróż na Fiji to koniecznie powinieneś zaglądnąć na stronę biura podróży Planet Escape i wybrać jedną z ich ofert, dotyczącą wyjazdu właśnie w to miejsce. W planie wycieczki jest relaks na rajskiej Zatoce Liku Like oraz możliwość obejrzenia tropikalnej flory, białych plaż oraz kilometrów zapierającej dech w piersiach rafy koralowej. Ponadto będziemy mogli całymi dniami wypoczywać na romantycznych plażach oraz popływać z dwu-tonowymi mantami na przesmyku wyspy Nanuya Balavu. Na Fiji znajdziecie wszystko to, czego oczekujecie od Waszych wymarzonych wakacji! Czeka na Was piękna pogoda, turkusowe morze, białe plaże oraz cudne rafy koralowe!

Wypoczniecnie na piaskach w Zatoce Likuliku
Na wysepce Waya znajduje się plaża niczym z bajki w zatoce Likuliku – to jest coś, co musicie zobaczyć na własne oczy! To właśnie tutaj będzie mogli spróbować nurkowania i wziąć udział w podwodnej wycieczce. Ponadto będziemy mogli zebrać świeżego kokosa z ziemi, aby potem iść pobujać się chwilę na prawdziwym hamaku, z którego będziecie mieć niezapomniany widok na turkusową wodę oraz złoty piasek na plaży. Istny raj na ziemi!

Obowiązkowo odwiedź wyspę Nanuya Balavu
Największą atrakcją na wysepce Nanuya Balavu jest możliwość pływania z płaszczakami oraz podziwiania rafy koralowej – która na pewno Was zachwyci!! Ponadto będziemy mieć szansę skosztować wyśmienitych, orzeźwiających koktajli oraz zasmakować trochę w lokalnej kuchni i poznać smaki, które na pewno pozostaną w waszej pamięci jeszcze przez długi czas. Gdy się zmęczycie degustacją to w każdej chwili będziecie mogli oddać się leżakowaniu na pięknej, długiej, białej plaży i obserwowaniu nieskazitelnie czystych wód morza. Czego chcieć więcej?

 

Warto przeczytać