Hiszpania to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, określany obecnie za jedno z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc pod względem turystycznym, jakie tylko znajdują się w Europie. Do Hiszpanii należą także Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary. To, co w znacznej mierze charakteryzuje ten kraj, to przede wszystkim czyste, piaszczyste plaże, a także niezwykle łagodny klimat. Wszystko to sprawia, że Hiszpania jest chętnie odwiedzanym krajem przez turystów z całego świata. Kraj ten okazuje się obecnie jednym z głównych celów wyjazdów turystycznych. To, co najbardziej zachęca do wypoczynku na tym obszarze, to przede wszystkim wiecznie świecące słońce oraz ciepła woda...

Hiszpania podzielona jest na 17 regionów administracyjnych. Najbardziej rozwinięte regiony, także pod względem turystycznym, to: Andaluzja, Katalonia, Madryt, czy Wyspy Kanaryjskie. Dla turystów odwiedzających ten kraj najbardziej atrakcyjne okazuje się piękne wybrzeże wraz z piaszczystymi i rozległymi plażami. Trudno o znalezienie bardziej atrakcyjnego miejsca na wymarzone wakacje.

Najbardziej popularne regiony turystyczne Hiszpanii, to przede wszystkim Costa de la Luz, Costa Brava, costa del Sol, Majorka, Ibiza, czy Teneryfa. Popularnym miejscem jest także Santiago de Compostella, jako ważny ośrodek pielgrzymkowy.

Kliknij tutaj, jeśli marzą Ci się luksusowe wakacje w Hiszpanii!

Warto przeczytać