Wiele turystów podróżujących na wyspę Lombok czy Bali trafia na bardzo ciekawe miasteczko portowe Padang Bai, stanowiące swego rodzaju punkt przesiadkowy. Warto tu zatrzymać się na dłużej. Spokojna atmosfera zachęca do spacerów, a tutejsza plaża „Błękitna Laguna” przyciąga amatorów snorkelingu. Padang Bai jest szczególnie popularne wśród tych, którzy preferują spokojną atmosferę małego miasta i chcą uniknąć turystycznego zgiełku.

Plaże Padang Bai

Główna plaża miasteczka nie jest idealna do kąpieli. Posiada dosyć nieregularny brzeg. Na ogół pełno tu kolorowych, podwójnych łodzi rybackich w kształcie marlina. Po obu stronach głównej plaży są natomiast dwie inne ukryte zatoczki z ładnymi i cichymi plażami, które zapewniają błogi relaks.

Blue Lagoon Beach to miła, mała, piaszczysta plaża, świetna na nurkowanie z rurką. Rafa koralowa znajduje się tuż przy brzegu i jest bardzo ładna. Najlepszym rozwiązaniem jest wejście na lewą stronę, gdzie jest kanał koralowy, który prowadzi do miejsca nurkowania. Są tam dwie restauracje z dobrym jedzeniem, prysznice, leżaki i sprzęt do nurkowania, a więc wszystko, co potrzebne do plażowania. Plaża jest łatwo dostępna. Należy pamiętać, że brodzenie w wodzie może być niebezpieczne ze względu na obfitość skał koralowych. Bias Tugal Beach, zwana też Little Beach lub White Sand Beach, to piękna, biała piaszczysta plaża. Najlepsza w Padang Bai. Panują tu dobre warunki do pływania, choć prądy mogą być silne.

Atrakcje Padang Bai

W Padang Bai nie potrzebujemy żadnego środka transportu, wszystko znajduje się w odległości jednego, maksymalnie dwóch kilometrów. Jeżeli chcemy zwiedzić okolice, mamy szansę wypożyczyć samochód, motocykl lub skuter. Ta ostatnia opcja jest najlepsza. Niewielki skuter pozwoli nam ominąć uliczne korki. Możemy pojechać na jednodniową wycieczkę do Candidasa, Tirta Gangga lub Taman Ujung.

Prawdziwe atrakcje spotkają w Padang Bai miłośnicy nurkowania. Każdy nurek, który przyjedzie do tej małej wioski rybackiej nigdy nie będzie rozczarowany. Nurkowanie z akwalungiem i nurkowanie z rurką w Padangbai należy do najlepszych i najbardziej atrakcyjnych na Bali. Większość miejsc do nurkowania jest idealna dla początkujących. Organizowane są tu liczne kursy nurkowania. Oczywiście, na doświadczonych nurków czekają również bardziej wymagające miejsca. Bogactwo tutejszego podwodnego świata zachwyca i fascynuje.

 

Warto przeczytać