Karaiby obejmują setki wysp i wysepek zlokalizowanych na Morzu Karaibskim. Pięknych plaży tutaj z pewnością nie brakuje, a wybrać najpiękniejsze to karkołomne zadanie. Stworzyliśmy krótka listę najbardziej interesujących kierunków. Oto one:

Anguilla
Anguilla obejmuje najprawdopodobniej najlepsze plaże na Karaibach Możemy tu liczyć na ciszę, spokój i błogi relaks w malowniczych okolicznościach. Bardzo ciekawym miejscem jest tu Little Bay. To malutka zatoczka z piaszczystą plażą, a czysta woda jest chroniona wysokimi klifami, więc atmosfera jest kameralna i doskonała do opalania i nurkowania z rurką. W pobliżu rozciągają się plaże zatoki Shoal – uważane za najlepsze plaże Anguilli.

Pink Sand Beach, Bahamy
Ta słynna, różowa piaszczysta plaża na wyspie Eleuthera, jest jedną z najczęściej fotografowanych plaż na świecie i często bywa wybierana, jako najlepsza na świecie plaża przez różne wydawnictwa turystyczne. Jest to odcinek piasku o długości trzech mil, o barwie łososiowej. Wszystko za sprawą plam czerwonych planktonów zmieszanych z delikatnym, cukrowym piaskiem koralowym.

http://planetescape.pl/oferta/meksyk-plaze-karaibow/


Negril Beach, Jamajka
Jamajka przyciąga nie tylko pięknymi plażami, ale i swoją atmosferą. Taniec, muzyka, zabawa. Tego z pewnością nam nie zabraknie na wyspie Boba Marley’a. Na tutejszych plażach imprezy trwają praktycznie cały czas. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć plaży dla nudystów. Na plaży Negrill miejscami jest nieco tłoczno, ale jej północny kraniec Long Bay Beach Park jest nieco bardziej spokojny.

Le Diamant, Martynika
Les Salinesin Ste-Anneis jest najlepszą plażą na South Loop i jedyną gejowską plażę na Martynice, ale to Diamond Beach jest najlepsza, z dobrym widokiem na wyspę Diamond Rock. Wielu twierdzi, że to najlepsze miejsce do nurkowania na Całych Karaibach. Francuska atmosfera Martyniki jest ciekawą odmianą od nieco amerykańskiego stylu Karaibów. W rzeczywistości jest to część Francji i Unii Europejskiej, więc obowiązującą walutą jest EURO. Lokalne restauracje serwują doskonałe dania kuchni francusko-kreolskiej.

Playa Flamenco, Puerto Rico
Jeśli potrzebujesz tylko słońca, piasku i spokoju na Karaibach, udaj się na wyspę Culebra, położoną w połowie drogi między Puerto Rico, a Wyspami Dziewiczymi Stanów Zjednoczonych. Ponieważ jest to rezerwat przyrody, szerokie piaszczyste plaże - zwłaszcza Playa Flamenco - są w doskonałej kondycji, z bardzo dyskretną infrastrukturą turystyczną. Culebra jest idealnym miejscem do nurkowania z rurką oraz obserwacji ptaków. Również główna wyspa Puerto Rico ma doskonałe plaże.

Angielska Zatoka, Tobago
Plaża Englishman's Bay to piękne, odosobnione miejsce z delikatnym piaskiem, łagodnymi wodami, mnóstwem zacienionych miejsc i gęstym lasem. Błogą ciszę przerywa jedynie sporadyczne skrzeczenie papug. Ta plaża ma autentyczną pustynną wyspę, która nie posiada żadnych udogodnień, oprócz kilku knajpek z jedzeniem i piciem pod drzewami. Jednak nic więcej nam nie potrzeba. Wystarczy sprzęt do nurkowania, być może butelka rumu, by cieszyć się wymarzoną, magiczną plażą.

Zatoka Trunk, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
Trunk Bay jest uważana przez wielu za jeden z najpiękniejszych zakątków na świecie, ale często jest zatłoczona, zwłaszcza w dniach, w których statki wycieczkowe czają się w porcie. Oferuje jednak doskonałe warunki do pływania i nurkowania. W zatoce znajdują się również pierwsze oznakowane pod wodą nurkowe szlaki (National Park Underwater Trail). Mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów, zawsze otwarci i uśmiechnięci.

Czy na karaibskich plażach jest bezpiecznie?
Dużo słońca, fantastyczny piasek, ciepłe wody Morza Karaibskiego. Wydawać by się mogło – prawdziwy raj. Czy karaibskie plaże są jednak całkowicie bezpieczne? Wszak wymienione wyspy położone są w pobliżu skomplikowanej płyty tektonicznej i pełne aktywnych wulkanów. Zewsząd otacza nas dzika przyroda. Zaczynamy się, więc obawiać jadowitych owadów, pająków i węży. Do głowy przychodzą tropikalne choroby. Jednak warto pozbyć się wszelkich wątpliwości. Trzęsienia ziemi, choć częste, są prawie niezauważalne przez mieszkańców. Te długotrwałe i bardziej niebezpieczne zdarzają się bardzo rzadko. Wulkany są w większości nieaktywne. Ale nawet te aktywne, wybuchają w zupełnie inny sposób, niż podpowiada nasza wyobraźnia. Choroby tropikalne, na które możemy zachorować są raczej niegroźne i z reguły kończą się zwykłą gorączką. Zaś, poza komarami, nie ma tu żadnych stworzeń, które mogłyby nas ukąsić, a już na pewno nie jadowicie. Zatem w drogę! Karaiby Czekają!

Warto przeczytać