Wakacje to czas kojarzący się z wypoczynkiem, relaksem oraz zabawą. Istnieje jednak kilka drobiazgów, które mogą nam skutecznie zepsuć urlop i kilka prostych rad ułatwiających życie. Warto je poznać, aby zapewnić sobie naprawdę udane wakacje.

Rada nr 1: alternatywa dla ręczników plażowych

Rączniki plażowe to akcesoria, które teoretycznie powinny ułatwić nam plażowanie i sprawić, aby było ono bardziej komfortowe. Jednak oferują nam one bardzo niewiele powierzchni, cały czas przesuwają się i niezwykle łatwo wnieść na nie całe tony piasku. Istnieje prosty sposób na unikniecie tego typu problemów. Wystarczy zamiast ręcznika zabrać na plażę prześcieradło na gumkach. W rogach umieśćmy nasze rzeczy, wówczas prześcieradło nie będzie się zwijało.

Rada nr 2: zabezpieczenie telefonu komórkowego

Piasek i telefon komórkowy to wyjątkowo niekorzystne połączenie. Ziarenka piasku mogą nie tylko dostać się do wnętrza telefonu, powodując jego awarię, ale również zarysować jego ekran. Istnieje również obawa, że na plaży telefon bardzo łatwo może ulec zalaniu czy zawilgoceniu. Jeżeli pragniemy mieć cały czas dostęp do telefonu, a jednocześnie nie chcemy go narażać na zniszczenie, można po prostu włożyć telefon do szczelnej, ale przezroczystej torebki na zatrzask. Doskonale nadają się do tego torebki na mrożonki.

Rada nr 3: błyskawiczne chłodzenie napojów

Gdy żar leje się z nieba warto zapewnić sobie schłodzone napoje. Jeżeli nagle nam ich zabraknie, można wykorzystać patent na szybkie schłodzenie napoju w butelce. Wystarczy owinąć butelkę papierowymi ręcznikami, zmoczyć je wodą i umieścić butelkę na kilka minut w zamrażarce. Napój na pewno schłodzi się szybciej, niż w lodówce.

Rada nr 4: sposób na kostki lodu bez specjalnych foremek i woreczków

Kostki lodu są latem na wagę złota. Nie zawsze jednak posiadamy w domu specjalne pojemniki czy woreczki do ich wykonania. W tej roli doskonale sprawdzą się plastikowe opakowania po czekoladkach. Należy jedynie bardzo dokładnie je umyć, napełnić wodą i włożyć do zamrażarki. Uzyskamy w ten sposób kostki lodu o bardzo ciekawych kształtach.

Rada nr 5: jak uniknąć muszek w szklance z napojem?

Na dwór warto zawsze zabrać ze sobą szklankę z zimnym napojem. Nie ma jednak nic gorszego, niż owady wpadające do środka i topiące się w naszym drinku. Przedstawiamy prostą radę, jak zabezpieczyć szklankę przed owadami. Należy w papierowej papilotce do muffinek zrobić dziurkę i przełożyć przez nią słomkę. Takim daszkiem przykrywamy szklankę, a napój pijemy przez słomkę.

Rada nr 6: klimatyzacja domowym sposobem

Nie każdy może cieszyć się w swoim domu czy mieszkaniu chłodem, jaki daje klimatyzacja. Wiele osób posiada jednak na wypadek upałów wentylator. Może on działać prawie jak klimatyzacja. Wystarczy zamrozić wodę w plastikowych butelkach i postawić je przed działającym wentylatorem. Powietrze rozdmuchiwane przez wentylator będzie wówczas przyjemnie schłodzone.

 

 

Warto przeczytać