Miejsce to jest uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych na świecie. Seszele kuszą bajecznymi plażami o śnieżnobiałym piasku, z fantastycznymi zatoczkami oraz tropikalną florą i fauną. Jeśli poszukujesz wytchnienia w luksusowej oprawie to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu eleganckie hotele, których okna otwierają się wprost na ocean.

To wspaniałe państwo wyspiarskie położone jest na Oceanie Indyjskim aż 1600 kilometrów od wybrzeża Afryki. Co ciekawe wyspy te pierwotnie nie były zamieszkane. Między XVII a XVIII wiekiem stanowiły schronienie dla europejskich piratów, co wiąże się z burzliwymi i pełnymi przygód historiami. Dopiero w połowie XVIII wieku archipelag zaanektowany został przez Francję a nazwę przyjął od francuskiego ministra finansów z dworu Ludwika XV, Jeana Moreau de Sechelles. W 1756 r. pojawili się tu pierwsi osadnicy francuscy. Mimo, że w toku historii wyspy znalazły się pod wpływami brytyjskimi to kultura i język francuski stały się dominujące. Tak bogata historia złożyła się na barwną kulturę tego państwa, które ma do zaoferowania jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Zaczynajmy więc podróż!

http://planetescape.pl/oferta/seszele-relaks-i-kontakt-z-przyroda/ 


Cudowna La Digue
Jest to absolutny faworyt jeśli chodzi o seszelskie plaże. W tym miejscu od razu się zakochasz. Wyspa ta zajmuje powierzchnię 10 km2 i zamieszkuje ją 2 tysiące osób. Nazwa również ma pochodzenie francuskie i wiąże się ze statkiem francuskiego podróżnika Marca Josepha Mariona du Fresne. Plaże i lasy tropikalne tworzą tu iście rajski klimat. Większość podróżników decyduje się jednak na odpoczynek jednej plaży, czyli Anse Source d’Argent, gdzie można znaleźć charakterystyczne formacje granitowe, które często stają się tłem dla turystycznych sesji fotograficznych. Jest to idealne miejsce na wytchnienie, ponieważ uznaje się powszechnie, że jest to jedna z najczystszych i najmniej przekształconych wysp archipelagu. Minusem może być fakt, że z tej racji, że miejsce uchodzi za wyjątkowo romantyczne jest tu wiele par nowożeńców, którym organizuje się tu ślubu na potęgę. Musisz więc przyzwyczaić do widoku ogromnej ilości par młodych oraz tłumów turystów. Nic dziwnego, że każdy chce zerknąć na ten cud natury. Na szczęście na wyspie jest jeszcze mniej oblegana plaża Grand Anse, gdzie można skorzystać z takich atrakcji jak pływanie, surfowanie, opalanie na piasku oraz błogie nic nie robienie.

Centrum w Mahe
Wyspa ta należy do największych na Seszelach, gdzie mieszka aż 90% obywateli. To właśnie tutaj znajduje się stolica kraju Vicotria oraz plaża Police Bay. Wyjątkowe jest to, że na tym szerokimi i rozległym terenie nie spotka się zbyt wielu turystów. Wiąże się to z faktem, że prąd jest tu tak silny, że raczej nikt nie chce ryzykować kąpieli pośród tak gwałtownych fal, które z hukiem rozbijają się o brzegi skał. Mimo to całość składa się na bajeczny obraz, gdzie siła oceanu daje wrażenie niczym nieograniczonej wolności oraz lekkiego niepokoju. Warto zawitać tutaj, żeby kontemplować siłę żywiołów natury. Takich krajobrazów nigdy nie zapomnisz. Na Mahe warto jeszcze postarać się odwiedzić Sunset Beach, na którą trudno trafić, wiąże się to jednak z małą liczbą turystów. Możesz więc w samotności napawać się jej pięknem. Ten uroczy zakątek posiada plażę, wypełnioną wyjątkowo miękkim, białym piaskiem. Co więcej, plaża otoczona jest przez wzniesienia i bloki skalne, które sprawiają, że miejsce wydaje się jeszcze bardziej odosobnione. Niedaleko znajduje się ekskluzywny Hilton Seychelles Northolme, gdzie warto spędzić noc, radując oczy pięknym pejzażem.

Lesiste Praslin
Ta drugo co do wielkości wyspa jest pełna lasów tropikalnych oraz palm kokosowych. Znajduje się tu tylko klika małych wiosek, a mieszkańcy to głównie rybacy, rolnicy i osoby, zajmujące się turystyką. Z wielu plaż najlepiej wybrać Anse Lazio, która swojej niezwykłej urodzie zawdzięcza tłumy turystów. Dotarcie do niej wymaga pokonania kilku stromych podjazdów, jednak warto podjąć się tego trudu dla widoków, jakie na ciebie czekają. Szeroka plaża pełna białego piasku, kontrastującego z bajecznie turkusową wodą, w której pływają bezbarwne rybki.

Ale to jeszcze nie wszystko!
Oczywiście plaż jest tu o wiele, wiele więcej i warto szukać własnych, ulubionych zakątków. Równie piękne są Beau Vallon, Anse Royale, Anse Boileau, Anse Forbans, Baie Lazare, Cote D’Or, Anse Boudin. Nasza lista to subiektywny wybór, który jednak gwarantuje niezapomniane przeżycia. Warto wybrać się osobiście i poszukać najpiękniejszej seszelskiej plaży.

Warto przeczytać