Liczba Polaków korzystających z wczasów zorganizowanych przez biura podróży rośnie. Chociaż samodzielne planowanie wyjazdów wakacyjnych może przynieść wiele frajdy, rezygnujemy często z tej opcji na rzecz wycieczek z touroperatorami. Z czego wynika ta tendencja? Przede wszystkim z niewątpliwych korzyści płynących z organizacji wczasów przez biuro podróży.

Po pierwsze wygoda

Komfort wydaje się najważniejszym czynnikiem przekonującym nas do zorganizowanych wyjazdów. Wystarczy, że wniesiemy odpowiednią opłatę, a biuro podróży zadba o wszelkie aspekty podróży, dopilnuje wszystkich szczegółów, załatwi potrzebne formalności, zajmie się sprawami finansowymi. Naszym zadaniem jest jedynie wybranie miejsca i terminu, w którym chcemy wyjechać, a tuż przed wyjazdem spakowanie walizek i dotarcie na lotnisko. Niektórym takie rozwiązanie wydaje się mało spontaniczne. Nie da się jednak ukryć, że jest to bardzo wygodna opcja.

Po drugie oszczędności

Wakacje z biurem podróży mogą wiązać się ze sporymi oszczędnościami. Istnieje jeden warunek. Musimy polować na różnego rodzaju oferty promocyjne, a jest ich, co nie miara. Last minute, first minute, zniżki rodzinne, promocje dla studentów… biura podróży na różne sposoby starają się przyciągnąć do siebie klientów. Warto korzystać z tych promocji, bo okazuje się, że wyjazd może wówczas być znacznie tańszy, niż ten organizowany samodzielnie. Aby być na bieżąco z ofertami biur podróży można zapisać się na ich newslettery czy śledzić oficjalne profile na portalach społecznościowych.

Po trzecie all inclusive

Co oznacza all inclusive podczas wakacyjnych wyjazdów? Przede wszystkim pełne wyżywienie, dostęp do open baru z całą paletą najrozmaitszych drinków oraz animacje czasu wolnego. Wielu osobom wystarczy to w zupełności, aby ocenić podróż, jako udaną. Wyjazd z biurem podróży pozwala zakosztować luksusów, o które na co dzień trudno. W dodatku bez rujnowania domowych finansów.

Po czwarte ułatwienia w zwiedzaniu

W trakcie podróży pragniemy nie tylko leżeć na plaży czy odpoczywać z drinkiem przy hotelowym basenie. Niektórzy zainteresowani są również zwiedzaniem lokalnych atrakcji turystycznych. Z touroperatorem do wszelkich takich miejsc dotrzemy bez problemu autokarem. Biuro podróży zapewni nam również przewodnika, który oprowadzi nas po zabytkach. Samodzielne zwiedzanie oznacza, co prawda większą elastyczność, ale zbiorowe wycieczki są znacznie wygodniejsze. 

 

 

Warto przeczytać